Petra Majdić najlepsza w kwalifikacjach sprintu, Kowalczyk na 11. miejscu

Petra Majdić zwyciężyła w kwalifikacjach biegu sprinterskiego stylem dowolnym, który odbywa się w Toblach w ramach piątego etapu Tour de Ski. Justyna Kowalczyk w kwalifikacjach zajęła 11 miejsce.

Łukasz Witczyk

Sprint w Toblach rozgrywany jest stylem dowolnym. Najlepsza w kwalifikacjach do biegu sprinterskiego okazała się Petra Majdić, która zwyciężyła także w sprinterskim etapie Tour de Ski w Obersdorfie. Różnice w czołówce były minimalne. Słowenka zaledwie o 0,67 wyprzedziła drugą w klasyfikacji Magdę Genuin. Justyna Kowalczyk w kwalifikacjach uzyskała jedenasty czas, ale do Słowenki straciła niemal 5 sekund. W kwalifikacjach udział wzięła także Paulina Maciuszek. Polka zajęła w nich 38 miejsce i nie wywalczyła awansu do biegów finałowych, które zaplanowane są na godzinę 14:15.