Magdalena Neuner triumfatorką biegu masowego w Fort Kent, 11. miejsce Agnieszki Cyl

Magdalena Neuner okazała się najlepsza w biegu masowym rozegranym na dystansie 12,5 km w amerykańskim Fort Kent. Niemka nad drugą na mecie Andreą Henkel miała blisko 24 sekundy przewagi. Trzecią lokatę zajęła Daria Domraczewa.

Łukasz Witczyk

Spośród trzydziestu zawodniczek, które stanęły na starcie biegu masowego nie zabrakło reprezentantki Polski, Agnieszki Cyl. Nasza najlepsza biathlonistka w całym biegu zanotowała po jednej rundzie karnej podczas strzelania zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. Polka do ostatnich metrów walczyła o jak najlepszą lokatę. O tym, którą pozycję zajmie zadecydowała fotokomórka. Ostatecznie nasza zawodniczka po wygranej na finiszu walce z Anną Carin Zidek sklasyfikowana została na 11. pozycji.

W ostatnim biegu rozegranym przed rozpoczynającymi się za dwa tygodnie mistrzostwami świata bezkonkurencyjna była Magdalena Neuner. Niemka wyjątkowo celnie strzelała, a jedyny błąd popełniła podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, kiedy miała już pewne zwycięstwo.

Za plecami 25-letniej zawodniczki trwała zacięta walka o drugą pozycję, którą stoczyły Andrea Henkel i Daria Domraczewa. Na kilkadziesiąt metrów przed metą triumfatorka dwóch wcześniej rozegranych biegów w Fort Kent wyprzedziła Białorusinkę i na mecie zameldowała się jako druga. Dzięki temu Henkel została nową liderką biathlonowego Pucharu Świata.