Bezbłędna Akhatova zwycięzcą!

Dość przeciętnie pokazały się Polki się biegu indywidualnym na 15 km. Najwyższą 20 lokatę zanotowała Paulina Bobak, była Agnieszka Grzybek. W trudnych warunkach atmosferycznych bardzo istotne było strzelanie. Pod tym względem bezbłędna okazała się Albina Akhatova i wygrała czwartkowe zawody Pucharu Świata.

Korzystna pogoda będąca podczas biegu mężczyzn nie utrzymała się w rywalizacji kobiet. Tym razem zawodniczkom towarzyszył padający gęsty śnieg oraz dość duży wiatr. Konsekwencją tego były problemy z karabinem oraz słabe strzelanie, bowiem w grupie 105 biathlonistek jedynie cztery strzelały "na zero".

Zawsze licząca się Albina Akhatova wygrała bieg indywidualny. Rosjanka stratę biegową nadrobiła idealnym strzelaniem 20 na 20. Równie bezbłędna Tovalfi znalazła się na drugiej lokacie, jednak straciła 17,5 sekund i nie zdołała dogonić Akhatovej. 31-letnia Rumunka po raz pierwszy w swojej karierze stanęła na podium. Trzecie miejsce zajęła Svetlana Sleptsova i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W porównaniu z zeszłym sezonem wciąż Magdalena Neuner biega dość kiepsko. W biegu indywidualnym uzyskała siódmy wynik. Rodaczka Neuner, Martina Beck straciła żółtą koszulkę lidera poprzez zajęcie czternastej pozycji.

Aż pięć Polek wystartowało w drugim biegu indywidualnym sezonu. Życiowy rezultat osiągnęła Paulina Bobak, która zajęła dwudziestą pozycję. Pierwsze punkty w sezonie zdobyła także Agnieszka Grzybek plasując się na dwudziestejpierwszej lokacie. Dla 24-letniej Polki jest to życiowy wynik w biatlonowym Pucharze Świata. Fatalnie zaprezentowała się Magdalena Gwizdoń, która spudłowała aż osiem razy! Ostatecznie zajęła odległą 85 pozycję. Nie zachwyciła także Krystyna Pałka. Polka powracająca po chorobie do rywalizacji zajęła 45 pozycję.