Puchar FIS: Polak wygrywa i zostaje liderem

Dawid Kubacki potwierdził, że ma talent. W sobotę wygrał zawody Pucharu FIS, które rozegrane zostały w Strbskim Plesie. Polak dzięki zwycięstwu w pierwszym z dwóch zaplanowanych konkursów na skoczni K-90 w Słowacji, objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej cyklu.

Maciej Mikołajczyk

Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane na półmetku zmagań zajmował szóste miejsce (89,5m). W swojej drugiej próbie poszybował jednak zdecydowanie dalej. Wylądował bowiem aż na 98m. Druga lokata przypadła w udziale jednemu z młodych Niemców - Markowi Krauspenhaarowi, a na najniższym stopniu podium stanęli Nejc Frank ze Słowenii oraz drugi z naszych skoczków - Maciej Kot.

Udany start zaliczyli również pozostali Polacy, którzy prawie w komplecie awansowali do finałowej serii. Najwyżej z zawodników gospodarzy uplasował się oczywiście startujący tydzień temu w Pucharze Świata w Pragelato, Tomas Zmoray. Na starcie nie zabrakło przedstawicieli egzotycznych nacji takich jak Bułgaria, Holandia czy Rumunia.

Następny konkurs w ramach tzw. trzeciej ligi skoków już w niedzielę. Areną zmagań ponownie będzie normalna skocznia, położona u naszych południowych sąsiadów.