Puchar IBU: Sprint dla Hansa Martina Gjedrema

Norweg Hans Martin Gjedrem wygrał rozgrywany w Nowym Mieście sprint zaliczany do klasyfikacji biathlonowego Pucharu IBU.

Maciej Mikołajczyk

Reprezentant Kraju Wikingów swoje zwycięstwo zapewnił sobie głównie dzięki znakomitej walce na trasie biegowej.

Gjedrem, który chociaż raz pomylił się na strzelnicy to linię męty minął aż o 14,5s szybciej od bezbłędnego Christopha Knie. Niemiec za drugie miejsce zdobył 80 punktów i pod nieobecność Frode Andresena objął prowadzenie w punktacji łącznej cyklu.

Trzecia lokata przypadła w udziale innemu zawodnikowi naszych zachodnich sąsiadów - Danielowi Grafowi, który ukończył zmagania ze stratą 14,9s do Norwega. Poniżej oczekiwań spisał się występujący w roli faworyta - Stian Eckhoff (8. lokata).

W zawodach wzięli udział Polacy. Najwyżej, bo na 26. miejscu uplasował się Mirosław Kobus, 37. był Mariusz Leja, a 44. pudłujący aż czterokrotnie Grzegorz Bril. Najsłabszym ogniwem w naszym zespole był jednak 70. Wojciech Maryniarczyk. Łukasz Szczurek został zdyskwalifikowany.

W sobotę w Czechach rozegrane zostaną biegi na dochodzenie.