MŚ w Libercu: Kamil Stoch najlepiej z Polaków na pierwszym treningu

Pomimo gęstej mgły udało się rozegrać pierwszą serię treningową na obiekcie Jested K120 w Libercu. Najlepszy okazał się Johan Remen Evensen, który jako jedyny przekroczył barierę 130 metrów. Norweg wyprzedził doświadczonych zawodników - Martina Schmitta (128 m) i Mattiego Hautamaeki (126 m).

Monika Szandała

Tuż za czołową trójką został sklasyfikowany reprezentant gospodarzy - Jakub Janda (125,5 m). 5. pozycję zajęli ex aequo Thomas Morgenstern (125 m) i Tom Hilde (125 m).

Niespodziewanie miejsce w czołówce zajął Sebastian Colloredo. Włoch uzyskał w swojej próbie 123 metry, co pozwoliło mu na zajęcie 9. lokaty.

Wśród polskich skoczków najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch (120,5 m), który przekroczył punkt konstrukcyjny obiektu Jested i zajął 14. pozycję. Metr bliżej wylądował Stefan Hula (16. miejsce), natomiast Adam Małysz skoczył 118,5 metra i został sklasyfikowany na 18. miejscu. Pół metra krócej skoczył Rafał Śliż. Słabiej spisali się pozostali reprezentanci Polski - Łukasz Rutkowski i Maciej Kot, którzy uzyskali w swoich próbach odpowiednio 114 i 108 metrów.

Zawiódł lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Gregor Schlierenzauer, który po skoku na 115 metrów zajął odległe, 29. miejsce.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)