MŚ Seefeld 2019: klasyfikacja medalowa. Norwegowie z dziewiątym złotem

W środę podczas mistrzostw świata w Seefeld rozdane zostały dwa komplety medali. W rywalizacji sztafet 4x5 km kobiet najlepsza była reprezentacja Szwecji, natomiast po złoto w kombinacji norweskiej sięgnął Jarl Magnus Riiber.

Mateusz Kozanecki
Therese Johaug East News / MARKKU ULANDER/AFP / Na zdjęciu: Therese Johaug
Bieg sztafetowy był bardzo emocjonujący. Do samego końca trwała walka o zwycięstwo pomiędzy Szwedkami oraz Norweżkami. Ostatecznie jako pierwsza linię mety przekroczyła Stina Nilsson. Tym samym reprezentacja Szwecji zdobyła swój drugi złoty medal podczas tegorocznych mistrzostw. Pierwszy również wywalczyły biegaczki - Nilsson i Dahlqvist.

W Seefeld przeprowadzono także rywalizację w kombinacji norweskiej - najpierw odbył się konkurs na normalnej skoczni, a następnie bieg na dystansie 10 km. Zwyciężył Norweg Jarl Magnus Riiber przed Bernhardem Gruberem z Austrii oraz Japończykiem Akito Watabe.

W klasyfikacji medalowej Norwegia w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce. Na dorobek tej reprezentacji składa się 9 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych medali. Drugie miejsce utrzymali Niemcy, a trzecie Szwedzi.

Polacy w dalszym ciągu nie zdobyli w Seefeld medalu. W środę 13. miejsce zajęła sztafeta kobiet w składzie: Skinder, Kowalczyk, Marcisz i Łętocha. W kombinacji norweskiej najlepiej spisał się Szczepan Kupczak, który został sklasyfikowany na 18. pozycji. Adam Cieślar był 22., Paweł Słowiok 29., a Paweł Twardosz 51.