MŚ Seefeld 2019: klasyfikacja medalowa. Dominacja Norwegów, Polacy na 4. miejscu

Dobiegły końca zmagania w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Po zwycięstwo w klasyfikacji medalowej sięgnęli Norwegowie, którzy zgarnęli w Seefeld aż 25 krążków. Czwarte miejsce zajęli Polacy.

Mateusz Kozanecki
Dawid Kubacki PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Ostatniego dnia rywalizacji w Seefeld odbył się bieg na 50 km stylem dowolnym. Norwegowie przystępowali do tej konkurencji pewni triumfu w klasyfikacji medalowej.

Rywalizacja na królewskim dystansie była niezwykle emocjonująca. Na 21. kilometrze zaatakował Hans Christer Holund i do końca dystansu biegł sam. Bardzo długo starał się go gonić Aleksander Bolszunow, ale pod koniec zabrakło mu sił. Podium, po kapitalnej walce do ostatnich metrów, uzupełnił Sjur Roethe.

Reprezentacja Norwegii zdecydowanie zwyciężyła w klasyfikacji medalowej. Zawodnicy z Kraju Fiordów wywalczyli aż 25 krążków, w tym 13 złotych. Do dorobku dołożyli jeszcze 5 srebrnych i 7 brązowych medali.

Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Szwedzi. Tuż za podium znaleźli się Polacy. Biało-Czerwoni zdobyli w Seefeld dwa medale - złoty i srebrny. Oba wywalczyli skoczkowie podczas konkursu indywidualnego na normalnym obiekcie. Zwyciężył Dawid Kubacki przed Kamilem Stochem.