LGP: Niemieckie podium w Oberstdorfie, punkty Polaków

Dominacją Niemców zakończył się trzeci konkurs tegorocznej edycji Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej. Jako pierwszy linię mety dziesięciokilometrowej trasy w Oberstdorfie przed własną publicznością minął Bjoern Kircheisen. 26-letni zawodnik o 4s. wyprzedził swojego rodaka - Tino Edelmana. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z zawodników gospodarzy - Johannes Rydzek, który do zwycięzcy stracił niespełna 13s.

Maciej Mikołajczyk

Po przeciętnych wynikach do czołówki powrócił Jason Lamy Chappuis, który uplasował się na czwartym miejscu. Tuż za Francuzem znaleźli się Japończyk Daito Takahashi, inny z reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów - Sebastian Reuschel oraz rewelacyjny lider rozgrywek - Jonathan Felisaz.

Dalsze pozycję zajęli Szwajcar Joel Bieri i Czech Miroslav Dvorak.

W zmaganiach wzięło udział dwóch Polaków. 22. lokata przypadła w udziale Tomaszowi Pochwale, a trzy oczka niżej "wylądował" Paweł Słowiok.

Przypomnijmy, że na starcie nie stanął Ronny Ackermann. Czterokrotny mistrz świata miał ciężki upadek na jednym ze środowych treningów na skoczni. Utytułowany dwuboista potłukł się dotkliwie na odcinku kręgów piersiowych kręgosłupa, ale możliwe, że już we wrześniu będzie mógł wznowić przygotowania do igrzysk olimpijskich, które w 2010 roku odbędą się w Kanadzie.