Żużel. Ranking U-24. Nie mają medalu, a tutaj zdystansowali konkurencję

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Robert Lambert w niebieskim kasku

For Nature Solutions Apator Toruń za sprawą Roberta Lamberta wygrał klasyfikację zawodników U-24 PGE Ekstraligi. W finale ligi doskonale spisali się natomiast zawodnicy Motoru Lublin, którzy zdobyli 25 punktów i 3 bonusy.

W PGE Ekstralidze duży wpływ na postawę poszczególnych drużyn mieli zawodnicy U-24. For Nature Solutions Apator korzystał przez cały sezon z Roberta Lamberta, który w meczu o 3. miejsce pojechał siedem razy, zdobywając 13 punktów. Wyższą średnią biegową ze starcia o 3. miejsce "wyciągnął" Bartosz Smektała, jednak przeciętne występy młodych seniorów klubu z Częstochowy w poprzednich kolejkach spowodowały, że Włókniarz zajął 5. miejsce w klasyfikacji.

Mistrzowie Polski z Lublina zajęli 2. miejsce, ale ze względu na to, że jeździli zarówno Dominik Kubera, jak i Maksym Drabik, zdobyli zdecydowanie najwięcej punktów na przestrzeni całego sezonu. W zupełnie innym położeniu są gorzowianie, którzy zajęli przedostatnie miejsce w klasyfikacji, a Patrick Hansen mocno nie pomógł swojej drużynie w decydującym meczu.

Ranking U-24 PGE Ekstraligi 2022

Miejsce Drużyna Zawodnicy Mecze Biegi Pkt Bon. Śr.pkt / mecz Bilans U-24* Śr. bieg
1.ApatorLambert201252452113,3050:152,128