"Gdańska sensacja" potwierdzona do startów w lidze

Gdy Wadim Tarasienko podpisywał zimą kontrakt z Lokomotivem Daugavpils, był nieznanym rosyjskim młodzieżowcem. W sobotę usłyszał o nim cały żużlowy świat, ponieważ w swoich pierwszych oficjalnych zawodach zajął trzecie miejsce.

Rafał Malinowski
Tarasienko w sobotniej Rundzie Kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Gdańsku stanął na najniższym stopniu podium - zdobył 12 punktów i jako jedyny pokonał zwycięzcę zawodów - Artura Mroczkę. Dodajmy, że Rosjanin trzy dni przed gdańskim turniejem ukończył 16 lat. Lepszego początku kariery nie mógł sobie wymarzyć. 16-latek, który jest siostrzeńcem Artioma i Grigorija Łagutów, został już potwierdzony do startów w lidze polskiej. Oznacza to, że z jego usług może korzystać już Lokomotiv Daugavpils. Tarasienko ma ważny kontrakt na Łotwie do 2013 roku. Lokomotivowi juniorów mogą zazdrościć działacze wszystkich klubów. Aż czterech młodzieżowców łotewskiego pierwszoligowca awansowało do półfinałów IMŚJ. Oprócz Tarasienki dalej przeszli Maksim Bogdanow, Artiom Łaguta i Wiaczesław Gieruckis.