Stadion Włókniarza ma tętnić życiem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W najbliższych dniach CKM Włókniarz S.A. podpisze umowę z miastem i tym samym zostanie operatorem Areny Częstochowa. Stadion ma działać tak, by być jednym ze źródeł dochodów częstochowskiego klubu.

Przerwa między sezonami będzie niezwykle pracowita dla osób zaangażowanych w działalność częstochowskiego Włókniarza. Oprócz kompletowania drużyny, w Częstochowie planowane są prace modernizacyjne. Odkąd CKM Włókniarz S.A. wygrał przetarg na operatora Areny Częstochowa, to przed żużlem pod Jasną Górą otworzyły się nowe perspektywy. Oferta złożona przez spółkę była najlepsza i przez 10 lat to Włókniarz będzie gospodarzem stadionu przy ulicy Olsztyńskiej.

Częstochowscy działacze liczą, że stadion będzie jednym ze źródeł dochodów klubu. W tym celu oprócz meczów żużlowych organizowane będą różne inne wydarzenia, nie tylko sportowe, ale również kulturalno-rozrywkowe. - Nasza oferta okazała się ofertą najlepszą i już wkrótce podpiszemy umowę z miastem i po kilku tygodniach przejmiemy obiekt. Decyzja o przystąpieniu do przetargu i wyrażenie zainteresowania objęciem opieką Areny Częstochowa poprzedzone było gruntowną analizą finansową. Jesteśmy przekonani, że ten obiekt jest w stanie się utrzymać, a także przynosić dochód. Jest to ważny element w naszych planach finansowych nie tylko na rok 2013, ale również na lata kolejne - przyznał prezes Włókniarza, Paweł Mizgalski. Sternik biało-zielonych przyznał, że w planach jest również sprzedaż nazwy stadionu.

Stadion Włókniarza na przełomie lat 2005-2006 przeszedł gruntowną modernizację. Do momentu powstania Motoareny był uznawany nawet za jeden z najnowocześniejszych obiektów żużlowych w kraju. Na całym stadionie zostały zamontowane plastikowe krzesełka, a na koronie umiejscowiono słupy oświetleniowe. Zmodernizowano również wieżyczkę sędziowską. Był to jednak tylko pierwszy etap prac remontowych na stadionie żużlowym.

Projekt pełnej przebudowy częstochowskiego stadionu (foto: stadionckm.com)
Projekt pełnej przebudowy częstochowskiego stadionu (foto: stadionckm.com)

Drugi etap prac modernizacyjnych został kilka lat temu zaniechany przez ówczesnego prezydenta Częstochowy, Tadeusza Wronę. 1Tym samym nie został wyremontowany m.in. park maszyn, który obecnie nie spełnia standardów międzynarodowych, co jest przeszkodą w zorganizowaniu pod Jasną Górą imprezy światowej rangi. - Niemal od początku sezonu mówiliśmy, że Włókniarz chciałby zorganizować zawody rangi międzynarodowej. Pierwszym warunkiem do spełnienia, aby kontynuować rozpoczęte rozmowy jest remont parku maszyn, bowiem obecnie nie spełnia on standardów międzynarodowych. Pomogą nam w tym nasi sponsorzy, którzy w ramach wymiany barterowej są nam w stanie pomóc i wyremontować park maszyn. Planujemy zlikwidować nasypy ziemne po obu stronach parku maszyn i powiększenie go. Dodatkowo chcemy zadaszyć park maszyn i stworzyć przestrzeń vipowską nad parkiem maszyn. Wszystko zależy jednak od analiz istniejących planów obiektu i możliwości konstrukcyjnych - powiedział 33-letni prezes częstochowskiego klubu.

Nowy operator stadionu chcę przejąć działającą na nim giełdę towarową, z której opłaty do tej pory zbierało Stowarzyszenie CKM Włókniarz. Prezes Włókniarza zamierza uatrakcyjnić giełdę. - Jesteśmy zainteresowani opieką nad giełdą towarową, która znajduje się na stadionie i ma miejsce co niedziela. W naszych planach jest jej uatrakcyjnienie i poszerzenie oferty, co zaowocować ma przyciągnięciem na nią całych rodzin. To będzie korzyść dla sprzedających i sprawi, że giełda jeszcze bardziej odżyje i będzie atrakcyjnym miejscem do spędzenia niedzielnego przedpołudnia - ocenił sternik Włókniarza.

To jednak nie koniec planów, jakie snują włodarze częstochowskiego żużla. Na Arenie Częstochowa mają w przyszłości odbyć się koncerty, a także inne imprezy motoryzacyjne. W przeszłości na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej odbywał się m.in. festiwal Reggae Day, czy pokaz Monster Truck. Już w tym roku miały zostać zorganizowane różne imprezy, lecz nie pozwolił na to czas. Wszystko ma się zmienić w najbliższych tygodniach. Jeszcze w październiku odbędzie się pierwsza impreza motoryzacyjna. - Planów jest jeszcze więcej. Chcemy oprócz spotkań żużlowych organizować wiele imprez na stadionie. Już w tym roku chcieliśmy zorganizować pewne imprezy kulturalne. Mowa była o koncertach, imprezach dwudniowych. Z racji tego, że ten sezon potoczył się zupełnie inaczej niż zakładaliśmy te imprezy w tym roku się nie odbyły. Nie zaniechaliśmy jednak starań i planujemy zorganizować je za rok. Mamy nadzieję, że projekt Arena Częstochowa okaże się sukcesem - snuł plany prezes ósmej drużyny Enea Ekstraligi.

W Częstochowie liczą na organizację imprezy światowej rangi
W Częstochowie liczą na organizację imprezy światowej rangi
Źródło artykułu:
Komentarze (23)
avatar
Norb1
7.09.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
no pięknie się zapowiada przeciwległa prosta wreszcie będzie miała kibiców!  
avatar
Se7en
7.09.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
i super sprawa bedzie, szykuje sie kolejny piękny stadion  
avatar
młody lew
7.09.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
I dobrze - niech się klub rozwija :)  
roli
7.09.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
a jeszcze 1 mała uwaga wyślijcie jakiegoś goście z wiertarką aby przewierty pod krzesełkami zrobił, obecnie woda zawsze stoi na nich nawet po minimalnych opadach.  
avatar
TOM99
7.09.2012
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
TO JA TU W OBRONIE MŁODZIEŻY STANĄŁEM !!!ŻE MŁODZI NIE MAJĄ PRACY ,MÓWIĘ OGÓLNIE !!!CHCĄ SIĘ BAWIĆ ALE NIKT CO DWA TYGODNIE NIE BĘDZIE BIEGAŁ NA ZAWODZIE BO JEST KONCERT REGE!!! A TU JAKI ATAK Czytaj całość