Dominik Kossakowski z dziką kartą na IMEJ

Dominik Kossakowski z Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk, który zajął szóste miejsce w finale krajowych eliminacji do IMEJ otrzymał nominację do półfinału tych zawodów, które odbędą się w sobotę w Lublanie.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz

Finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów odbył się 4 maja w Gorzowie Wielkopolskim. Turniej wygrał Rafał Karczmarz, a do półfinałów bezpośrednio zakwalifikowało się pięciu zawodników.

Polski Związek Motorowy dziką kartę przyznał Dominikowi Kossakowskiemu. Gdańszczanin zajął w Gorzowie szóste miejsce, zdobywając 10 punktów. Kossakowski pojedzie w półfinale w Lublanie. Zawody są zaplanowane na sobotę, 14 maja, a pierwszy bieg rozpocznie się o godzinie 16:20. Poza Kossakowskim, który pojedzie z numerem 13, w stolicy Słowenii wystartują także Bartosz Smektała i Robert Chmiel.

Obecnie Kossakowski jest obecnie najlepszym juniorem Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w której wystąpiło jak dotąd niemal 40 młodzieżowców. Pojechał w tym sezonie w sześciu meczach Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk, w których wykręcił średnią biegową 1,905. Będzie on po raz pierwszy reprezentował Polskę w imprezie międzynarodowej.