Mads Hansen z Pucharem Europy w klasie 250 cc. Marcin Turowski najlepszy z Polaków

Zwycięstwem Duńczyka Madsa Hansena zakończył się finał Pucharu Europy w klasie 250 cc, który odbył się w duńskim Grindsted. Na podium znaleźli się też jego rodak Kenneth Juergensen i Rosjanin Arsłan Fajzulin.

Michał Gałęzewski

W Pucharze Europy wystąpiło trzech Polaków. Dwóch z nich awansowało do finału, co jest wielkim sukcesem biorąc pod uwagę fakt, iż żużel w tej przejściowej klasie pomiędzy miniżużlem, a klasyczną odmianą speedwaya dopiero u nas raczkuje.

W finale lepiej spisał się Marcin Turowski. Zawodnik z Torunia ma już 17 lat i jazdę w dorosłym żużlu łączy jeszcze z niższymi odmianami. W Grindsted zajął dziesiąte miejsce, lepiej spisując się pod koniec zawodów. Trzy lata młodszy Karol Żupiński z Wybrzeża Gdańsk był czternasty.

W zawodach najlepsi byli Duńczycy. 14 punktów zdobył Mads Hansen i to on zdobył Puchar Europy. Kenneth Juergensen, jego rodak zanotował wpadkę w swoim pierwszym biegu, a wszystkie kolejne wygrał. Trzeci był Arsłan Fajzulin z Rosji. Bardzo dobrze spisali się także dwaj Finowie.