Półfinał BK: dominacja Daniela Kaczmarka w Świętochłowicach

Młodzieżowiec Fogo Unii Leszno z kompletem punktów zwyciężył w półfinale Brązowego Kasku, który został rozegrany w Świętochłowicach. Podium uzupełnili Sebastian Niedźwiedź i Robert Chmiel.

Półfinał Brązowego Kasku w Świętochłowicach to trzecie zawody żużlowe w tym mieście w ciągu trzech tygodni. Dwa tygodnie temu na "Skałce" rozegrano półfinał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, w poprzedni czwartek odbyły się eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych a całe to "triduum" zwieńczyły właśnie zmagania dla juniorów do lat 19.

W turnieju triumfował Daniel Kaczmarek, który nie miał sobie tego dnia równych. Bardzo szybko wyjeżdżał spod taśmy i budował przewagę nad rywalami na dystansie w każdym swoim wyścigu. Właściwie ani razu jego zwycięstwa nie były w jakikolwiek sposób zagrożone. Kaczmarek idealnie dopasował się do trudnego, technicznego toru w Świętochłowicach. Jak zwykle, kluczowy był start i mądre rozegranie pierwszego łuku. Kilka wyprzedzeń na trasie było, lecz niewiele.

O sporym pechu może mówić Michał Gruchalski. Zawodnik Eko-Dir Włókniarza po dwóch pierwszych biegach mógł myśleć nawet o miejscu na podium, jednak w trzecim starcie na prowadzeniu rozleciał mu się najlepszy silnik. Rezerwowy nie był już tak dobry i częstochowianin mozolnie zbierał punkty. W ostatnim biegu jechał na drugim miejscu, które sprawiłoby, że znalazłby się w pierwszej ósemce, jednak na tor upadli Mateusz Burzyński oraz Damian Stalkowski i wyścig został przerwany. W powtórce Gruchalski był trzeci i o awans, lecz w roli rezerwowego, musiał walczyć odsłonie dodatkowej. Wygrał w niej, ale na motocyklu Sebastiana Niedźwiedzia.

Wspomniany zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, podobnie jak Kaczmarek, nie miał większych kłopotów z uzyskaniem awansu do opolskiego finału. On zdążył dobrze przyswoić sobie tor w Świętochłowicach, gdyż startował tam m.in. tydzień temu podczas el. MMPPK.

Niestety pechowo zawody zakończyły się dla Przemysława Liszki. Junior Betard Sparty Wrocław przewrócił się w swoim przedostatnim starcie i z podejrzeniem złamania obojczyka został przetransportowany do szpitala.

Awans do finału w Opolu wywalczyło 8 najlepszych zawodników. Wśród nich znalazł się Adrian Woźniak, który będzie reprezentować gospodarzy tych zawodów.

Wyniki: 1. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) - 15 (3,3,3,3,3) 2.

Sebastian Niedźwiedź (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 12 (3,3,1,3,2) 3.

Robert Chmiel (ROW Rybnik) - 11 (0,3,3,2,3) 4.

Dawid Wawrzyniak (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 11 (2,2,2,2,3) 5.

Marcin Kościelski (Get Well Toruń) - 10 (3,3,2,0,2) 6.

Kamil Wieczorek (ROW Rybnik) - 8 (2,d,3,3,u) 7.

Adrian Woźniak (Kolejarz Opole) - 8 (1,1,3,2,1) 8.

Damian Stalkowski (Polonia Bydgoszcz) - 8 (2,1,2,1,2) ----------------------------------- 9.

Michał Gruchalski (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) - 7+3 (3,2,d,1,1) ----------------------------------- 10.

Patryk Wojdyło (Stal BETAD Leasing Rzeszów) - 7+2 (2,0,0,2,3) 11.

Patryk Sitarek (Polonia Bydgoszcz) - 7+1 (1,2,2,1,1) 12.

Mateusz Burzyński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 7 (1,2,1,3,w) 13.

Michał Turowski (Get Well Toruń) - 4 (1,1,u,0,2) 14.

Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) - 2 (0,1,1,w,-) 15.

Mateusz Rząsa (Stal BETAD Leasing Rzeszów) - 0 (0,0,-,-,-)

Bieg po biegu: 1.

(69,03) Kaczmarek, Wawrzyniak, Turowski, Liszka 2.

(69,70) Niedźwiedź, Wieczorek, Burzyński, Chmiel 3.

(69,56) Gruchalski, Wojdyło, Woźniak, Rząsa 4.

(70,16) Kościelski, Stalkowski, Sitarek 5.

(69,94) Kościelski, Burzyński, Turowski, Rząsa 6.

(68,85) Chmiel, Wawrzyniak, Stalkowski, Wojdyło 7.

(69,62) Niedźwiedź, Gruchalski, Liszka 8.

(69,78) Kaczmarek, Sitarek, Woźniak, Wieczorek (d/2) 9.

(69,78) Chmiel, Sitarek, Turowski (u/2), Gruchalski (d/1) 10.

(69,97) Woźniak, Wawrzyniak, Burzyński 11.

(70,53) Wieczorek, Stalkowski, Liszka 12.

(69,31) Kaczmarek, Kościelski, Niedźwiedź, Wojdyło 13.

(70,03) Niedźwiedź, Woźniak, Stalkowski, Turowski 14.

(70,60) Wieczorek, Wawrzyniak, Gruchalski, Kościelski 15.

(70,84) Burzyński, Wojdyło, Sitarek, Liszka (u/w) 16.

(70,25) Kaczmarek, Chmiel 17.

(xx,xx) Wojdyło, Turowski, Wieczorek (u/1) 18.

(69,85) Wawrzyniak, Niedźwiedź, Sitarek 19.

(69,19) Chmiel, Kościelski, Woźniak 20.

(69,62) Kaczmarek, Stalkowski, Gruchalski, Burzyński (u/w)

Bieg dodatkowy o 9. miejsce: 21.

(69,78) Gruchalski, Wojdyło, Sitarek

Sędziował: Wojciech Grodzki  NCD: 68,85 - uzyskał Robert Chmiel w wyścigu 6. Widzów: 999

{"id":"","title":""}