Menadżer Polonii w odmienionej roli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Tomasz Żentkowski
Na zdjęciu: Tomasz Żentkowski

Tomasz Żentkowski ponownie powalczy o punkty w zawodach amatorskich. Menadżer Polonii Piła weźmie udział w turnieju Skrzydlewska Cup, który odbędzie się 30 lipca w Łodzi.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla 36-latka nie będzie to debiut na motocyklu żużlowym. Przed trzema laty Żentkowski wraz ze swoimi podopiecznymi wystartował w Turnieju Charytatywnym na torze w Pile. W pierwszym wyścigu dojechał do mety na ostatniej pozycji, a w kolejnym starcie zanotował upadek. Został sklasyfikowany na miejscach 23-24 ex aequo z Kacprem Grzegorczykiem.

Menadżer pierwszoligowca ściga się również w turniejach amatorskich. Podczas ubiegłorocznej edycji zawodów Skrzydlewska Cup dotarł do półfinału, w którym uplasował się na trzeciej lokacie. Z dorobkiem jedenastu punktów zajął ostatecznie piąte miejsce.

Spory sukces odniósł 10 października ubiegłego roku w Pile, podczas Polonia Speedway Cup. Jedynek porażki doznał wówczas jedynie z ex-riderem Radosławem Maciejewskim. Pozostałe cztery wyścigi wygrał i stanął na drugim stopniu podium.

30 lipca w Łodzi będzie miał okazję do rewanżu. Żentkowski i Maciejewski zmierzą się ze sobą w biegu trzynastym. Plany pokrzyżować im może inny były zawodnik Tomasz Zywertowski, który w Łodzi startował przez siedem sezonów (2000-2006).

{"id":"","title":""}

Czy Tomasz Żentkowski stanie na podium w Łodzi?