Oficjalnie: Michael Jepsen Jensen zastąpi Andreasa Jonssona

Andreas Jonsson z powodu kontuzji obojczyka nie wystąpi w sobotniej rundzie Grand Prix w niemieckim Teterow. Zastąpi go drugi rezerwowy cyklu - Michael Jepsen Jensen.

Kamil Tecław
Michael Jepsen Jensen WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Michael Jepsen Jensen

Przypomnijmy, że we wtorkowym spotkaniu szwedzkiej Elitserien pomiędzy Piraterną Motala a Rospiggarną Hallstavik w 14. wyścigu doszło do upadku Andreasa Jonssona. Szwed został na noszach przetransportowany do karetki, a następnie do szpitala. Szczegółowe badania potwierdziły początkowe diagnozy lekarzy - "AJ" złamał lewy obojczyk.

W związku z tym jego start w najbliższej rundzie Grand Prix w niemieckim Teterow jest wykluczony. Miejsce Jonssona zajmie Michael Jepsen Jensen, który jest drugim rezerwowym cyklu. Duńczyk w ubiegłym roku był stałym uczestnikiem rozgrywek o mistrzostwo świata, ale zajął dopiero 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Największe sukcesy w elitarnym cyklu odnosił na własnej ziemi. W 2012 roku jadąc z "dzika kartą" dość niespodziewanie odniósł zwycięstwo w Vojens, a przed rokiem stanął na najniższym stopniu podium na CASA Arena w Horsens.