Lista startowa Memoriału Smoczyka. W obsadzie m.in. młoda gwiazda brytyjskiego żużla

W piątek 30 września o godzinie 18:30 w Lesznie odbędzie się 66. Memoriał im. Alfreda Smoczyka. We wtorek poznaliśmy listę startową tych zawodów.

Łukasz Woziński
Robert Lambert WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Robert Lambert

Memoriał poświęcony patronowi leszczyńskiego stadionu rozgrywany jest nieprzerwanie od 1951 roku. Alfred Smoczyk był uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników swojego pokolenia. W wieku 21 lat został Indywidualnym Mistrzem Polski. Rok później jego kariera została w tragiczny sposób przerwana - zginął w wypadku motocyklowym w lesie Kąkolewskim pod Lesznem.

Na liście startowej oprócz zawodników miejscowej Fogo Unii Leszno, znalazło się kilka ciekawych nazwisk. Wśród nich m.in. Robert Lambert, 18-letni Brytyjczyk, jeden z najzdolniejszych żużlowców młodego pokolenia na świecie.

1. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno)
2. Robert Lambert (bez klubu w Polsce)
3. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)