Bradley Wilson-Dean i Jake Turner najlepszymi zawodnikami Północnej Wyspy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Bradley Wilson-Dean
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Bradley Wilson-Dean

Mistrzostwa Północnej Wyspy rozegrane 20 stycznia w nowozelandzkim Auckland zakończyły się triumfami Bradleya Wilson-Deana oraz Jake'a Turnera. Pierwszy z nich zwyciężył wśród seniorów, drugi natomiast został najlepszym zawodnikiem do lat 21.

W tym artykule dowiesz się o:

Jake Turner nie dał żadnych szans swoim rywalom w IM Północnej Wyspy do lat 21. Warto jednak zaznaczyć, że miał niewielką konkurencję. Oprócz niego w zmaganiach wzięło udział jeszcze dwóch zawodników i zawodniczka - Georgia Elvin.

Drugie miejsce zajął Jake Gillespie, a podium uzupełnił George Congreve, który z powodu defektu wycofał się z ostatniego wyścigu.

Na torze Rosebank Speedway w Auckland rozegrano jeszcze zmagania seniorów. Spośród dziesięciu awizowanych zawodników, na starcie pojawiło się zaledwie czterech. W tych zawodach bezbłędny był Bradley Wilson-Dean. Na drugiej lokacie uplasował się Ryan Terry-Daley.

Kolejny turniej w Nowej Zelandii odbędzie się 27 stycznia na torze Oreti Park. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie o mistrzostwo Południowej Wyspy.

IM Północnej Wyspy:

Wyniki: 1. Bradley Wilson-Dean - 9 (3,3,3) 2. Ryan Terry-Daley - 6 (2,2,2) 3. Dylan Hancock - 2 (d,1,1) 4. Jake Turner - 1 (1,d,ns)

Bieg po biegu: 1. Wilson-Dean, Terry-Daley, Turner, Hancock (d) 2. Wilson-Dean, Terry-Daley, Hancock, Turner (d) 3. Wilson-Dean, Terry-Daley, Hancock, Turner (ns)

IM Nowej Zelandii do lat 21:

Wyniki: 1. Jake Turner - 12 (3,3,3,3) 2. Jake Gillespie - 6 (1,1,2,2) 3. George Congreve - 4 (2,2,d,ns) 4. Georgia Elvin - 2 (0,0,1,1)

Bieg po biegu: 1. Turner, Congreve, Gillespie, Elvin 2. Turner, Congreve, Gillespie, Elvin 3. Turner, Gillespie, Elvin, Congreve (d) 4. Turner, Gillespie, Elvin, Congreve (ns)

Czy w Nowej Zelandii należy reaktywować rozgrywki ligowe?