Żużel. 15 punktów dzieli Zmarzlika od tytułu mistrza świata! Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik w Grand Prix Wielkiej Brytanii nie powiększył przewagi nad najgroźniejszymi rywalami, ale i tak pojechał bardzo dobrze, zdobył dużo punktów i jest blisko zdobycia tytułu mistrza świata!

W Cardiff reprezentant Polski zajął 3. miejsce i wywalczył 15 "oczek". To właśnie tyle punktów dzieli go od zdobycia tytułu mistrza świata. Na Principality Stadium minimalnie lepsi od Zmarzlika byli tylko jego bezpośredni rywale w walce o złoty medal - Leon Madsen (1. miejsce) i Emil Sajfutdinow (2. miejsce). Obaj zdobyli po 17 punktów.

Przeczytaj także: Martin Vaculik wściekły na sędziego w Cardiff

Czwarty w finale GP Wielkiej Brytanii był Jason Doyle. To była najlepsza w tym roku runda w wykonaniu byłego mistrza świata. Australijczyk awansował na 9. miejsce i traci już tylko punkt do ósmego Mateja Zagara i dwa do siódmego Patryk Dudek. Polak w Cardiff wypadł słabo (3 punkty) i w ostatniej rundzie będzie walczył, aby nie wypaść z pierwszej ósemki.

Nieco spokojniejszy może być Maciej Janowski, który z 80 punktami jest szósty. Janusz Kołodziej natomiast, z 51 punktami, jest w tej chwili najsłabszym stałym uczestnikiem cyklu. Tyle samo punktów co on ma Tai Woffinden, ale Brytyjczyk ze względu na kontuzję opuścił dwie rundy.

Przeczytaj także: Roman Lachbaum wygrał w Pile. Daniel Kaczmarek najlepszy z Polaków

Ostatnia, 10. runda Indywidualnych Mistrzostw Świata odbędzie się w sobotę 5 października na Motoarenie w Toruniu. Oficjalnie jeszcze nie wiadomo, kto w GP Polski wystąpi z "dziką kartą". Wiemy natomiast, że zawody sędziować będzie Szwed Krister Gardell.