Żużel. Unia Leszno dogania Polonię Bydgoszcz - dzieli ich już tylko jeden tytuł. Zobacz tabelę medalową MPPK

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki

Fogo Unia Leszno zdobyła w środę w Gdańsku dziesiąte złoto Mistrzostw Polski Par Klubowych i zbliżyła się do prowadzącej w tabeli medalowej wszech czasów Polonii Bydgoszcz. W niej Byki od Gryfów dzieli już tylko jeden złoty krążek.

Triumf Fogo Unii Leszno w środę na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku nie podlegał dyskusji. Duet Piotr Pawlicki - Dominik Kubera zdobył 29 na 30 punktów i pewnie zajął pierwsze miejsce, broniąc dla Byków tytuł w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. W 2019 roku w Bydgoszczy złoty krążek dla tego zespołu też zdobył Pawlicki, ale jadąc w parze z Jarosławem Hampelem.

Dla Unii to dziesiąte złoto w MPPK w historii. Klub z Leszna dogania prowadzącą od połowy lat dziewięćdziesiątych w tabeli medalowej wszech czasów Polonię Bydgoszcz, która ma jedną koronę więcej. Ostatnia dla Gryfów miała jednak miejsce w 2002 roku.

Wicemistrzostwo wywalczył RM Solar Falubaz Zielona Góra. To siódmy srebrny medal dla tego klubu w parowej rywalizacji. Trzecia w Gdańsku Betard Sparta Wrocław wyrównała swój dorobek i ma w tej chwili po cztery krążki każdego koloru.

Rywalizacja w duetach, zawsze interesująca i ze sporym prestiżem, odbywa się od 1974 roku. Wtedy w Bydgoszczy wygrała miejscowa para Henryk Glücklich - Stanisław Kasa. Najwięcej medali zdobyła od tamtego czasu Stal Gorzów. Na podium stawało w sumie 18 klubów.