Żużel. Mało spornych sytuacji dla sędziów, ale tylko jeden bezbłędny [RANKING]

W 8. kolejce PGE Ekstraligi nie było wielu kontrowersji sędziowskich, jednak niemal wszyscy sędziowie popełnili drobne błędy. Jedynie Paweł Słupski poprowadził spotkanie bez żadnej wpadki.

Betard Sparta Wrocław - ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Mecz prowadził Piotr Lis. W ósmym biegu arbiter przerwał wyścig i ostrzeżenie otrzymał Maciej Janowski. Według mnie to było aptekarskie, ja bym tego biegu nie przerywał za ruchy 1-2 centymetrowe, a sędzia przerwał bieg. Ponadto nic się nie działo - mówi nam szef sędziów Leszek Demski. OCENA: 5+.

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Mecz prowadził Michał Sasień. - W pierwszym wyścigu ostrzeżenie otrzymał Grigorij Łaguta i ja się nie dziwię sędziemu, że przerwał ten wyścig, bo na pewno nie było naturalne zachowanie zawodnika. Patrząc jednak na dzisiejsze przepisy, gdzie nie było telemetrii i czujników, ruch był już po zwolnieniu taśmy, więc jest to błąd. Poza tym w 5. biegu Jeppesen ewidentnie się czołgał, ale wyszedł ostatni spod taśmy i ostrzeżenie po biegu jest na plus - zauważa Demski. OCENA: 5+.

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - eWinner Apator Toruń. Mecz prowadził Paweł Słupski. - Tutaj dużo się działo w biegu juniorskim, gdzie były trzy powtórki, ja jednak uważam że za każdym razem sędzia postąpił słusznie - uważa Demski. OCENA: 6.

Moje Bermudy Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno. Mecz prowadził Krzysztof Meyze. - Tutaj w biegu juniorskim bieg powinien być powtórzony w czterech. Zawodnik z czwartego pola składał się do krawężnika i to jest naturalne zachowanie. Nikt tu nie stracił kontroli nad motocyklem. Później niewiele się już działo - twierdzi szef sędziów. OCENA: 5+.