Żużel. Złoty Kask. Drugi triumf Zmarzlika, drugie podium Przedpełskiego. Kołodziej dorównał Gollobowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

W poniedziałek w Zielonej Górze po raz drugi w karierze i drugi z rzędu Bartosz Zmarzlik sięgnął po zwycięstwo w Złotym Kasku. Janusz Kołodziej i Paweł Przedpełski nie pierwszy raz stanęli na końcowym podium tego turnieju.

W tym artykule dowiesz się o:

W poniedziałek w Zielonej Górze miała miejsca 61. edycja Złotego Kasku, jedocześnie będąca premierowy raz Memoriałem Jerzego Szczakiela. W zawodach najwięcej punktów uzbierał indywidualny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik. Lider Moje Bermudy Stali Gorzów wygrał tym samym finał drugi rok z rzędu. Przed rokiem był niepokonany w Bydgoszczy.

Dzięki temu Zmarzlik przesunął się do TOP10 najlepszych zawodników w historii tego prestiżowego turnieju. Zajmuje 7. lokatę, mając jeszcze w dorobku drugie miejsca (2016, 2018).

Na drugim stopniu podium stanął w Winnym Grodzie Janusz Kołodziej, dla którego było to już ósme podium w karierze w Złotym Kasku. Tym samym tarnowianin wyrównał pod tym względem wynik samego Tomasza Golloba. Mistrz ma jednak w dorobku aż siedem triumfów, z kolei jego dawny kolega z jazdy w reprezentacji kraju "tylko" trzy.

Przy Wrocławskiej 69 trzeci był natomiast Paweł Przedpełski, który jeszcze przed ostatnią serią startów był liderem klasyfikacji punktowej i miał ogromną szansę na końcowy triumf. W swoim ostatnim biegu dotknął jednak taśmy, a potem przegrał z Kołodziejem wyścig dodatkowy o drugie miejsce na koniec. Torunianin - tak jak Zmarzlik - stanął na podium drugi rok z rzędu. W 2020 na bydgoskim owalu zakończył ściganie jako drugi.