Pieszczek najlepszy w Częstochowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Krystian Pieszczek niedługo po zdaniu licencji żużlowej
Krystian Pieszczek niedługo po zdaniu licencji żużlowej

W sobotę na obiekcie w Częstochowie rozegrano czwartą rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu. Zawody z kompletem zwycięstw na koncie wygrał Krystian Pieszczek z gdańskiego Wybrzeża. Trzynastolatek dodatkowo ustanowił najlepszy czas dnia, za co otrzymał okazały puchar. Druga pozycja w imprezie przypadła Mateuszowi Liszce z Rybnika, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się jego klubowy kolega, Kacper Woryna.

W klasyfikacji generalnej prowadzi również Pieszczek, który ma 6 punktów przewagi nad Mateuszem Liszką. Do rozegrania w tym roku została już tylko runda finałowa IMP, która odbędzie się 19 września w Wawrowie.

W niedzielę w Częstochowie rozegrane zostaną kolejne zawody w tej dziecięcej odmianie speedway’a. Punktualnie o godzinie 11:00 rozpocznie się bowiem finałowy turniej w ramach Indywidualnego Pucharu Polski. Wstęp na tę imprezę będzie bezpłatny.