Finał KPE w Toruniu: Speedwolf Debreczyn

W sobotę na toruńskiej MotoArenie będzie miał miejsce finał Klubowego Pucharu Europy. W ubiegłym roku srebrne medale zdobyli żużlowcy z Debreczyna. Czy węgierski zespół będzie w stanie powtórzyć ten wynik w Toruniu?

Robert Chruściński
Zespół drużynowego mistrza Węgier trzykrotnie zdobywał medale w Klubowym Pucharze Europy. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2003 roku. Wówczas, na własnym torze Hajdu Volan Debreczyn zdołał wywalczyć srebro. W 2006 roku węgierscy żużlowcy zajęli trzecie miejsce podczas finału w Tarnowie. Natomiast w minionym sezonie, po bardzo emocjonującej walce z drużyną AK Slany, zawodnicy Debreczyna ponownie sięgnęli po srebrne medale. Najważniejszymi żużlowcami w zespole Speedwolf Debreczyn są Matej Ferjan oraz Maciej Kuciapa. To oni zdobywają dla węgierskiej drużyny najwięcej punktów. W Toruniu pojedzie też Jozsef Tabaka. Z numerem czwartym na plastronie wystąpi Paweł Miesiąc. Rezerwowym w ekipie z Węgier będzie Sandor Tihanyi. Speedwolf Debreczyn ma w swoim składzie trzech solidnych jeźdźców. Podczas półfinału Klubowego Pucharu Europy najlepiej w węgierskim zespole spisał się Matej Ferjan, który wywalczył dziesięć punktów. Równie dobrze pojechali Maciej Kuciapa oraz Paweł Miesiąc. Drużynę z Debreczyna stać na wywalczenie któregoś z medali. SPEEDWOLF DEBRECEN: 1. Matej Ferjan 2. Jozsef Tabaka 3. Maciej Kuciapa 4. Paweł Miesiąc 17. Sandor Tihanyi
Maciej Kuciapa zanotował ostatnio dobry występ w meczu ligowym w Gnieźnie. Czy w Toruniu będzie równie skuteczny?