Żużel kanał RSS

zostań fanem
5855 fanów
 • Zmiany regulaminowe w sezonie 2017 – kompendium

  Na początek 2 uwagi: 1.Skupiłem się na Ekstralidze 2. Proszę żeby nie obarczać mnie winą, jeśli PZM jak to ma w swoim zwyczaju zmieni reguły w trakcie sezonuDo rzeczy: 1.Oświadczenia dotyczące kolizji terminów przełożonych meczów Pierwszeństwo ma zawsze Ekstraliga, poza przełożeniem na termin ligi (…)

  Więcej

 • TYPY DNIA DARMO SPORTI TYPUJE !!! :)

  Witam , chciałbym zachęcic was do odwiedzania i komentowania typów ogólnie sportowych bedę dawał swoje typy jak i obserował też wasze kiedy jakieś ciekawe bedą danego dnia  a więc zaczynam dziś TYPY FC Union Berlin - 1. FC Nünrberg   - 1 Apoel Nikozja vs AEL Limanssol  - 1 Platanias - Iraklis 1908  (…)

  Więcej

 • Powrót do przeszłości, czyli zabaw regulaminowych PZM ciąg dalszy

  14 marca 2017 roku zmienił się kolejny raz Regulamin Przynależności Klubowej. Zmiany które w nim zaszły dotyczą generalnie doprecyzowania kwestii uzyskiwania oświadczeń od zagranicznych lig i związanch z tym poświadczeń do startu w Ekstralidze. Ale to co jest prawdziwym kuriozum to ostatni paragraf (…)

  Więcej

 • Początki żużlowego ścigania.

                  Zbigniew Raniszewski      Chciałbym na miarę moich moźliwości nieco przybliżyć historię sportu żużlowego w kraju nad Wisłą.Trudno jednoznacznie określić datę pierwszych jazd w lewo żużel swe korzenie ma w okresie przedwojennym,jak pokazują dokumenty pierwsze jazdy odbyły się w czerwcu (…)

  Więcej

 • Nice PLŻ

  Ze względu, iż już coraz bliżej rozgrywek ligowych, postanowiłem wziąć "na języki" I ligę żużlową, która zyskała nowych partnerów telewizyjnych i zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ wiele drużyn ma wyrównane składy, ale podejmę się wytypowania tabeli końcowej. Zapraszam do lektury!1. Grupa Azoty (…)

  Więcej

 • Speedway Best Pairs Cup 2017 - Typer

  Witam wszystkich fanów żużla i zapraszam do drugiej edycji typera Best Pairs Cup. Pierwsze zawody odbędą się juz za dwa tygodnie, czyli 25 Marca w Toruniu. Na starcie znajdzie się siedem drużyn złożonych z trzech zawodników.Terminarz Speedway Best Pairs: 1. runda - Toruń - 25 marca (godz. 18:00) 2. (…)

  Więcej

 • DMP - tabela wszechczasow z przymrozeniem oka >

  Witam. Pozwolilem sobie przedstawic tabele medalowa troche z innej perspektywy :D Kazdy kibic zuzla wie (przynajmniej powinien xD), ze najbardziej utytulowana druzyna jest Leszno i to nie podlega dyskusji. Jednak jak bedzie wygladac tabela uwzgledniajac ilosc zdobytych medali w stosunku do ilosci sezonow (…)

  Więcej

 • Żużlowy typer PGE Ekstraligii, NICE PLŻ i Grand Prix

  Wielkimi krokami w Polsce i Europie zbliża się sezon żużlowy który wyłoni Mistrza Polski PGE Ekstraligii, jak i Beniaminków z NICE PLŻ. A to oznacza iż musimy być maksymalnie skoncentrowani na drużynach i okręgu, ponieważ z rundą wiosenną Nice Plż, ekstraligii będzie również Speedway Grand Prix. Oprócz (…)

  Więcej

 • TYPER PREMIER LEAGUE - 27 kolejka

  Typujemy 1 - x -2, dodatkową opcją będą 3 podpórki 1x - x2 - 12 z których jednak nie musimy korzystać.Za poprawny typ otrzymujemy 2 pkt, z podpórką 1 pkt.W każdej kolejce znajdzie się również jeden HIT, którego punkty biedziemy mnożyć razy dwa.W przypadku równej ilości punktów w klasyfikacji generalnej, (…)

  Więcej

 • Lata 90-te w polskim żużlu

   DMP sezonu 1991 Morawski Zielona Góra po pojedynku z Rowem Rybnik.Początek lat 90-tych to nie tylko zmiany polityczno-ustrojowe w kraju ale także w sporcie żużlowym,nastąpiiła nowa era,speedway stawiał się bardziej kolorowy,rok 1990 przyniósł wielkie zmiany Lubelski Motor kontraktuje IMŚ wielkiego (…)

  Więcej