Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

4
6
8
2/15
Który zawodnik z eWinner 1. Ligi nie ukończył w tym roku aż dziewięciu biegów? Dodajmy, że złożyły się na to dwa defekty i siedem wykluczeń.
Adrian Gała
Adrian Miedziński
Rohan Tungate
3/15
Który żużlowiec znany był pod pseudonimem "Mały Wojownik"?
Rafał Dobrucki
Wiesław Jaguś
Sebastian Ułamek
4/15
Z którym numerem w cyklu Grand Prix ściga się Anders Thomsen?
6/15
Kto jest jedynym żużlowcem, który zdobył trzy tytuły Indywidualnego Mistrza Świata z rzędu?
Ove Fundin
Ivan Mauger
Hans Nielsen
7/15
Tony Rickardsson gdy zdobył pierwszy tytuł IMŚ w 1994 roku, jeździł w charakterystycznym kombinezonie koloru...
fioletowego
limonkowego
żółtego
8/15
Który z braci Pawlickich ma na swoim koncie więcej triumfów w zawodach o Złoty Kask?
10/15
Który były zawodnik znajduje się na zdjęciu? (fot. twitter.com/UprightSpeedway) Na swoim koncie posiada on m.in. w udział w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata.
Leo Messi
Howard Cole
Arnold Haley
11/15
Wychowankami której drużyny byli tacy zawodnicy jak Głuchy, Szewczykowski, Rajkowski czy Cyran?
Falubaz Zielona Góra
GKM Grudziądz
Stal Gorzów
12/15
Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Australii zdobył ledwie 17-letni zawodnik. O kim mowa?
Maurice Brown
James Pearson
Tate Zischke
13/15
Kto w tym roku wygrał Mistrzostwa Europy Par?
Czechy
Dania
Polska
14/15
Który zawodnik odjechał najwięcej rund Grand Prix bez wygrania żadnego turnieju?