Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

8
9
10
3/15
W polskiej lidze w przeszłości ścigał się żużlowiec, który nazywał się jak słynny bramkarz. O kogo chodzi?
Jerzy Dudek
Józef Młynarczyk
Józef Wandzik
4/15
Który zawodnik za złamanie przepisów antydopingowych jest zawieszony do 12 września tego roku?
6/15
Tai Woffinden wygrał turniej towarzyski organizowany przez Darcy'ego Warda. A który były mistrz świata wyjechał podczas tych zawodów na tor i przejechał kilka okrążeń?
Sam Ermolenko
Billy Hamill
Mark Loram
7/15
Które polskie miasto zorganizuje w tym roku finał Indywidualnych Mistrzostw Europy U19?
Bydgoszcz
Gorzów
Opole
8/15
Rekord punktowy zawodnika w jednym meczu ligi polskiej wynosi 22 punkty. Kto jest jego autorem?
Christian Hefenbrock
Jacek Rempała
Siemion Własow
9/15
W którym roku Wanda Kraków po raz ostatni ścigała się w rozgrywkach ligowych?
2018
2019
2020
10/15
Który sędzia żużlowy znajduje się na zdjęciu?
Arkadiusz Kalwasiński
Krzysztof Mezye
Paweł Słupski
11/15
Jak nazywa się pierwsza kobieta, która wzięła udział w meczu ligi polskiej?
Celina Liebmann
Klaudia Szmaj
Sindy Weber
12/15
Antoni Woryna w 1966 roku zdobył dla Polski pierwszy medal (brązowy) indywidualnych mistrzostw świata. Którzy zawodnicy stanęli wówczas obok niego na podium?
Barry Briggs i Sverre Harrfeldt
Ove Fundin i Bengt Jansson
Ivan Mauger i Igor Plechanow
13/15
Który klub w Polsce na przestrzeni lat jest rekordzistą pod względem umieszczania sponsorów w nazwie drużyny? Dodajmy, że dotąd w nazwie pojawiło się 16 firm.
Stal Gorzów
Włókniarz Częstochowa
Ostrovia
14/15
W 2005 roku reprezentacja Polski wygrała pierwszą w historii edycję Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, a w składzie drużyny znaleźli się Janusz Kołodziej, Marcin Rempała, Krzysztof Kasprzak, Karol Ząbik i...