WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Speedway Grand Prix

M Zawodnik Kraj Suma
1 Greg Hancock USA 139
2 Tai Woffinden W.Brytania 130
3 Bartosz Zmarzlik Polska 128
4 Chris Holder Australia 126
5 Jason Doyle Australia 123
6 Piotr Pawlicki Polska 99
7 Antonio Lindbaeck Szwecja 93
8 Niels Kristian Iversen Dania 91
9 Matej Zagar Słowenia 90
10 Maciej Janowski Polska 90
11 Fredrik Lindgren Szwecja 88
12 Peter Kildemand Dania 68
13 Nicki Pedersen Dania 62
14 Andreas Jonsson Szwecja 52
15 Chris Harris W. Brytania 40
16 Michael Jepsen Jensen Dania 31
17 Patryk Dudek Polska 8
18 Martin Smolinski Niemcy 8
19 Paweł Przedpełski Polska 8
20 Daniel King Wielka Brytania 7
21 Krzysztof Kasprzak Polska 7
22 Anders Thomsen Dania 5
23 Kim Nilsson Szwecja 5
24 Peter Ljung Szwecja 4
25 Vaclav Milik Czechy 3
26 Brady Kurtz Australia 2
27 Tobias Kroner Niemcy 2
28 Sam Masters Australia 2
29 Jack Holder Australia 2
30 Denis Stojs Słowenia 1
31 Nick Skorja Słowenia 1
32 Daniel Kaczmarek Polska 1
33 Jacob Thorssell Szwecja 1
34 Kacper Woryna Polska 1
35 Matic Ivacic Słowenia 0
36 Oskar Bober Polska 0
37 Max Fricke Australia 0

Klasyfikacja generalna IMŚJ

M Zawodnik Kraj Pkt
1 Max Fricke Australia 46
2 Krystian Pieszczek Polska 40
3 Robert Lambert Wielka Brytania 37+3
4 Jack Holder Australia 37+2
5 Patrick Hansen Dania 35
6 Dimitri Berge Francja 35
7 Wiktor Kułakow Rosja 27
8 Erik Riss Niemcy 27
9 Paweł Przedpełski Polska 26
10 Josh Bates Wielka Brytania 23
11 Eduard Krcmar Czechy 19
12 Adam Ellis Wielka Brytania 17
13 Bartosz Smektała Polska 16
14 Mikkel B. Andersen Dania 9
15 Joel Andersson Szwecja 9
16 Kenny Wennerstam Szwecja 4
17 Dominik Kossakowski Polska 3
18 Zach Wajtknecht Wielka Brytania 1
19 Nathan Greaves Wielka Brytania 1
20 Patrik Mikel Czechy 1
21 Max Clegg Wielka Brytania 0

Klasyfikacja generalna SEC

M Zawodnik Kraj Pkt
1 Nicki Pedersen Dania 40
2 Vaclav Milik Czechy 38+3
3 Krzysztof Kasprzak Polska 38+2
4 Grigorij Łaguta Rosja 37+3
5 Leon Madsen Dania 37+2
6 Antonio Lindbaeck Szwecja 37+1
7 Emil Sajfutdinow Rosja 35
8 Przemysław Pawlicki Polska 33
9 Joonas Kylmaekorpi Szwecja 26
10 Andrzej Lebiediew Łotwa 26
11 Martin Vaculik Słowacja 24
12 Janusz Kołodziej Polska 24
13 Hans Andersen Dania 24
14 Anders Thomsen Dania 20
15 Peter Ljung Szwecja 16
16 Maksim Bogdanow Łotwa 11
17 Kai Huckenbeck Niemcy 9
18 Kacper Woryna Polska 6
19 Nicolas Covatti Włochy 5
20 Tobias Busch Niemcy 4
21 Andriej Kudriaszow Rosja 3
22 Robert Chmiel Polska 3
23 Tobias Kroner Niemcy 1
24 Dominik Kubera Polska 1

Speedway Best Pairs

M Kraj I II III Suma
1 Fogo Power 3 10 10 23
2 Eport2000.pl Team 6 6 8 20
3 Nice Racing 2 8 6 16
4 Monster Energy Team 10 3 3 16
5 Boll Team 8 2 4 14
6 Trans MF Pro Race Team 4 4 2 10
7 City Team 1 1 1 3

Elitserien

M Drużyna M B Pkt Z R P +/-
1 Rospiggarna Hallstavik 14 7 29 10 2 2 +136
2 Piraterna Motala 14 6 24 9 0 5 +30
3 Indianerna Kumla 14 4 22 8 2 4 +28
4 Dackarna Malilla 14 3 19 8 0 6 +29
5 Masarna Avesta 14 4 18 7 0 7 +62
6 Elit Vetlanda 14 3 15 5 2 7 -9
7 Lejonen Gislaved 14 1 9 4 0 10 -63
8 Smederna Eskilstuna 14 0 4 1 2 11 -210

Allsvenskan

M Drużyna M Bon Pkt Z R P +/-
1. Vastervik Speedway 8 4 20 8 0 0 +137
2. Griparna Nyköping 8 3 11 4 0 4 +33
3. Vargarna Norrkoeping 8 2 10 4 0 4 +24
4. Ornarna Mariestad 8 1 5 2 0 6 -103
5. Valsarna Hagfors 8 0 4 2 0 6 -91

Bundesliga

M Drużyna M Pkt Z R P +/-
1 AC Landshut 4 6 3 0 1 +67
2 MSC Brokstedt 4 6 3 0 1 +28
3 MC Nordstern Stralsund 4 4 2 0 2 -6
4 DMV White Tigers 4 2 1 0 3 -37
5 Wolfslake Falubaz Berlin 4 2 1 0 3 -52

Liga czeska

M Drużyna M Pkt +/-
1 Zlata Prilba Pardubice 8 31 +302
2 Marketa Praga 8 22 +273
3 AK 3ton Slany 8 19 +235
4 BP Team 8 8 +133

Liga duńska

M Drużyna M Bon Pkt Z R P +/-
1 Region Varde Elitesport 14 7 27 10 0 4 +73
2 Holsted Tigers 14 4 22 9 0 5 +15
3 Esbjerg Vikings 14 4 22 9 0 5 +21
4 Slangerup Speedway Klub 14 5 19 7 0 7 +54
5 Team Fjelsted 14 4 19 7 1 6 +26
6 Grindsted Speedway Klub 14 2 13 5 1 8 -46
7 Munkebo Scorpions 14 1 11 5 0 9 -44
8 Holstebro Speedway Klub 14 1 7 3 0 11 -102

Liga rosyjska

M Drużyna M Pkt Z R P +/-
1 Wostok Władywostok 8 14 7 0 1 +83
3 Turbina Bałakowo 8 6 3 0 5 -32
2 Mega Łada Togliatti 8 4 2 0 6 -51

MDMP, gr. III

M Drużyna Pkt +/-
1 ROW Rybnik 10 +174
2 Stal Gorzów 10 +161
3 Orzeł Łódź 3 +80
4 Polonia Bydgoszcz 1 +26

Liga Juniorów

M Drużyna R Pkt +/-
1 Fogo Unia Leszno 7 40 +175
2 Betard Sparta Wrocław 7 28,5 +141
3 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 7 26,5 +136
4 ROW Rybnik 7 19,5 +130
5 MRGARDEN GKM Grudziądz 7 17 +105
6 Stal Gorzów 7 16,5 +120
7 Get Well Toruń 7 12 +98
8 Grupa Azoty Start Unia Tarnów 7 8 +91

IMŚ Gladiatorów

M Imię i nazwisko Kraj Razem
1 Dmtrij Kołtakow Rosja 146
2 Igor Kononow Rosja 138
3 Dmitrij Chomicewicz Rosja 122
4 Dinar Walejew Rosja 109
5 Franz Zorn Austria 85
6 Daniłł Iwanow Rosja 79
7 Stefan Svensson Szwecja 59
8 Gunther Bauer Niemcy 56
9 Ove Ledstrom Szwecja 38
10 Max Niedermaier Niemcy 38
11 Harald Simon Austria 35
12 Niklas Svensson Szwecja 33
13 Nikołaj Krasnikow Rosja 28
14 Hans Weber Niemcy 25
15 Jan Klatovsky Czechy 24
16 Jimmy Olsen Szwecja 20
17 Nikita Tołoknow Rosja 19
18 Władimir Czebłokow Kazachstan 7
19 Artiom Akułow Rosja 6
20 Paweł Niekrasow Kazachstan 5
20 Timo Kankkunen Finlandia 5
22 Lukas Bauer Niemcy 1
22 Tobias Busch Niemcy 1
22 Markus Jell Niemcy 1
25 Michaił Litwinow Rosja 0
25 Iwan Bolszakow Rosja 0
25 Denis Sliepuchin Kazachstan 0