Bieg 15
38
5 : 1
22

Orzeł prowadził od startu do mety. Defekt Kudriaszowa na końcu stawki. Punkt bonusowy zdobyła Polonia Bydgoszcz.

Bieg 12
33
3 : 3
21
Andriej Kudriaszow Rezerwa taktyczna za Robert Miśkowiak
2

Kudriaszow najlepiej wyszedł spod taśmy, ale Jamróg szybko go wyprzedził i wygrał z dużą przewagą. Niedźwiedź nie wyjechał do biegu.

Bieg 11
30
3 : 3
18
Oskar Polis Rezerwa zwykła za Damian Adamczak
1

Jędrzejewski przez cały bieg bronił się przed atakami Andersena. Polis na dystansie uporał się z Kościechą.

Bieg 8
22
3 : 3
14
Szymon Woźniak Rezerwa taktyczna za Robert Miśkowiak
2

Andersen prowadził od startu do mety. Polis bezskutecznie atakował Jędrzejewskiego.

Bieg 6
19
3 : 3
11

Bieg bez emocji, pewny triumf Andersena. Niedźwiedź nie wyjechał do biegu.

Bieg 5
16
5 : 1
8

Pewne zwycięstwo łodzian. Początkowo walkę z nimi próbował nawiązać Jędrzejewski, ale z każdym okrążeniem tracił dystans do rywali.

Bieg 4
11
4 : 2
7

Woźniak na pierwszym łuku z łatwością poradził sobie z Polisem. Bietracki nie wyjechał na start. Przerwa na równanie toru. Na trybunach 4 tysiące widzów.

-> Czy rozpoznajesz tych żużlowców? Zapraszamy do wzięcia udziału w niedzielnym foto quizie!

Bieg 3
7
4 : 2
5

Ciasno na pierwszym łuku. Na tor upadli Biełousow i Kudriaszow. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce najlepiej spod taśmy wystrzelił Jamróg, ale szybko uporał się z nim Kudriaszow. Biełousow zakopał się na pierwszym wirażu, lecz na drugim okrążeniu śmiałym atakiem minął Kościechę. Z kolei Jamróg na dystansie uporał się z Kudriaszowem.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Na pierwszym łuku Jędrzejewski poradził sobie z Korneliussenem, a Adamczak wyprzedził Miśkowiaka.

15:13 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

15:08 - koniec prezentacji.

14:59 - w próbie toru udział wzięli Biełousow, Niedźwiedź, Kościecha i Woźniak. Rozpoczęła się prezentacja.

14:13 - składy potwierdzone. W Orle doszło do jednej zmiany: za Adamczewskiego pojedzie Adamczak.

13:52 - w pierwszym meczu obu drużyn Polonia Bydgoszcz wygrała 57:33.

13:49 - w Łodzi gorąco i słonecznie. Zawody odbędą się bez żadnych przeszkód.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 2

Niedźwiedź upadł na pierwszym łuku i został wykluczony. W powtórce pewne zwycięstwo Polisa, Bietracki dojechał do mety na zdefektowanym motocyklu. Przerwa na roszenie toru.

Bieg 7

Adamczak najlepiej wyszedł ze startu, ale szybko uporał się z nim Woźniak. Na pierwszym łuku czwartego okrążenia Adamczak zanotował defekt na drugiej pozycji. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zobacz GALERIĘ z podprowadzającymi podczas meczów 7. kolejki i nie tylko!

Bieg 9

Bieg przerwany z powodu lotnego startu. Na pierwszym łuku upadł Korneliussen, powtórka w pełnej obsadzie. W trzecim podejściu do rozegrania tego biegu fatalny upadek zanotowali Adamczak i Kudriaszow. Adamczak opuścił tor w karetce. Z powtórki wykluczony został Adamczak.

Kudriaszow prowadził od startu do mety. Próbował go gonić Korneliussen.

Bieg 13

Woźniak zanotował upadek na drugim okrążeniu, jechał wtedy na trzecim miejscu, a na podwójnym prowadzeniu byli gospodarze. Woźniak o własnych siłach udał się do parku maszyn. W powtórce nie pojedzie Woźniak, który został wykluczony.

W powtórce pewne zwycięstwo Kudriaszowa. Korneliussen dojechał do mety na defektującym motocyklu. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Tomasz Gollob: W SEC chcą jeździć wszyscy. Z SGP niektórzy rezygnują

Bieg 14
Marcin Jędrzejewski Rezerwa taktyczna za Robert Kościecha
3

Biełousow szybko przedarł się na drugą pozycję. Defekt na starcie zanotował Korneliussen.