Bieg 15
44
5 : 1
34

Słaby start Janusza Kołodzieja, który został na końcu stawki. Zawodnik Unii Tarnów wyprzedził Miedzińskiego podczas pierwszego okrążenia, natomiast Doyle'a na drugim "kółku". Od startu prowadził Vaculik. Doyle do samego końca atakował Kołodzieja.

Bieg 14
39
3 : 3
33
Jason Doyle Rezerwa taktyczna za Chris Holder
3

Dobry start Jasona Doyle'a. Przy bandzie przeciskał się Leon Madsen, ale zabrakło dla niego miejsca. W dalszej fazie wyścigu Kacper Gomólski i gospodarze stoczyli świetną walkę. Od trzeciego "kółka" Madsen próbował dogonić Doyle'a.

Bieg 13
36
2 : 4
30

Lepszy start torunian, którzy ustabilizowali swoją jazdę po pierwszym okrążeniu i prowadzili podwójnie. 5:1 do mety jednak nie dowieźli, bowiem Adriana Miedzińskiego podczas trzeciego okrążenia wyprzedził Martin Vaculik. Słowak był też bliski dogonienia Doyle'a.

-> Jarosław Hampel walczy o kasę z Falubazu. Może stracić prawie pół miliona złotych!

Bieg 11
34
5 : 1
26
Adrian Miedziński Rezerwa taktyczna za Marcin Turowski
1

Janusz Kołodziej na pierwszym łuku pomknął po szerokiej i objął prowadzenie. Artur Mroczka stoczył natomiast świetną walkę z Adrianem Miedzińskim.

To koniec meczu dla Pawła Przedpełskiego. Junior gości doznał urazu ręki w momencie upadku i udał się do szpitala na badania.

Bieg 10
29
3 : 3
25

Adrian Miedziński nabrał prędkości na wyjściu z pierwszego łuku i wyjechał na prowadzenie. W pogoń za nim rzucił się Leon Madsen. Na torze utworzyły się dwie pary, gdyż zaciekłą walkę o 1 punkt stoczyli Bjerre i Fajfer. Przerwa.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

Bieg 9
26
4 : 2
22

Start wygrali gospodarze, którzy wyjechali na dwie pierwsze pozycje. Jason Doyle wyprzedził Artura Mroczkę pod koniec drugiego okrążenia.

Bieg 8
22
4 : 2
20
Oskar Fajfer Rezerwa zwykła za Marcin Turowski
2

Atomowy start Janusza Kołodzieja, który od razu objął prowadzenie, ale na prostej przeciwległej startowej zrównał się z nim Oskar Fajfer. Junior KS Toruń ostro zaatakował Kołodzieja na drugim łuku, ale ten zdołał się obronić. Koza zagrażał torunianom i ostatecznie wyprzedził Gomólskiego. Fajfer mocno blokował Kozę. Junior KS Toruń otrzymał upomnienie od sędziego.

Bieg 6
18
3 : 3
18

Janusz Kołodziej po starcie nie dał się założyć Chrisowi Holderowi i wyjechał na prowadzenie. Ostatecznie Kołodzieja gonił Jason Doyle, natomiast Holder bronił się przed Arkadiuszem Madejem.

Bieg 5
15
3 : 3
15
2

Świetny start gości. Na pierwszym łuku po szerokiej napędzał się Leon Madsen, ale Duńczyk wyprzedził jedynie Kacpra Gomólskiego. Madsen minął jednak Fajfera na wyjściu z drugiego wirażu i ostatecznie wygrał z bardzo dużą przewagą. Torunianie do samej mety bronili się przed szarżującym Kennethem Bjerre.

Bieg 4
12
3 : 3
12

Adrian Miedziński poszerzał tor jazdy na pierwszym łuku Kołodziejowi, ale ten nic sobie z tego nie robił i wyjechał na prowadzenie. "Miedziaka" postawiło na wyjściu z drugiego łuku, ale na szczęście opanował maszynę. Przerwa.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

Bieg 3
9
4 : 2
9

Po starcie goście wyjechali na podwójne prowadzenie, ale po szerokiej na pierwszym łuku napędził się Kenneth Bjerre, który pomknął do przodu. Za nim walkę z torunianami podjął Leon Madsen, który najpierw wyprzedził Jasona Doyle'a podczas drugiego okrążenia, a następnie usilnie próbował minąć Holdera.

Upadek na pierwszym łuku Leona Madsena. Bieg przerwany. Duńczyk wciąż przebywa na torze. Ostatecznie zawodnik Unii Tarnów wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Powtórka w 4.

Bieg 2
5
2 : 4
7

Po starcie prowadził Paweł Przedpełski. Za jego plecami znalazł się Ernest Koza, który próbował się na niego założyć, lecz bezskutecznie. W dalszej fazie wyścigu Oskar Fajfer bronił się przed atakami Arkadiusza Madeja. Walka trwała do samej mety.

Bieg 1
3
3 : 3
3
Paweł Przedpełski Rezerwa zwykła za Marcin Turowski
3

Paweł Przedpełski nieźle wystartował z czwartego pola, był szybki na dojeździe do łuku i zamknął Martina Vaculika. Artur Mroczka natomiast wyprzedził Kacpra Gomólskiego na drugim łuku pierwszego okrążenia.

16:29 - Prezentacja dobiegła końca. Wkrótce 1. bieg.

16:21 - Zaczyna się prezentacja. Na trybunach około 8 tysięcy widzów.

16:12 - Próba toru dobiegła końca. Wylosowano II zestaw startowy.

16:02 - Ze strony tarnowian wyjechali Leon Madsen i Kenneth Bjerre.

16:00 - Początek próby toru. Torunianie desygnowali Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego.

15:55 - Pierwsze spotkanie w Toruniu zakończyło się zwycięstwem Unii Tarnów 50:40.

15:50 - W Tarnowie jest chłodno, ale pogodnie. Mimo dwudniowych opadów deszczu, organizatorzy zdołali odpowiednio przygotować nawierzchnię.

Jak niedzielne mecze typują eksperci WP SportoweFakty?