Bieg 15
50
1 : 5
39

W ostatnim wyścigu żużlowcy nie nawiązali ze sobą walki. Goście po dobrym starcie bez problemu zniwelowali straty o cztery punkty.

Bieg 14
49
3 : 2
34
Norbert Kościuch Rezerwa taktyczna za Zbigniew Suchecki
2

W dwuosobowej powtórce Kościuch bezskutecznie starał się wyprzedzić Dolnego.

Upadek Gomólskiego na pierwszym łuku. Zawodnik Startu wykluczony z powtórki i ukarany żółtą kartką. Pilanie jechali na podwójnym prowadzeniu. W drugiej odsłonie okropny upadek Śwista, który skleił się z Kościuchem i na pełnej prędkości uderzył w bandę. Doświadczony żużlowiec zwija się z bólu. Całe szczęście wychowanek Stali Gorzów jest przytomny. Karetka wyjechała na tor, lecz Świst zszedł do parkingu o własnych siłach. 47-latek został wykluczony z powtórki.

Bieg 13
46
4 : 2
32
Adrian Gomólski Rezerwa taktyczna za Jacob Thorssell
0

Pedersen próbował atakować Jensena, ale młodszy z Duńczyków był zdecydowanie szybszy. Z tyłu stawki Monberg na drugim łuku minął Gomólskiego. Przerwa.

-> Fotorelacja: Grand Prix Polski w Toruniu

Bieg 12
42
3 : 3
30

Trzensiok zaciekle atakował Kościucha i był bliski powodzenia swoich starań, ale zahaczył o dmuchaną bandę i zanotował groźny upadek. Całe szczęście juniorowi Polonii nic się nie stało i szybko zszedł z toru.

2

Upadek Dolnego na pierwszym łuku. Powtórka w pełnej obsadzie. W drugiej odsłonie na torze utworzyły się dwie walczące pary, odpowiednio o trzy i o jeden punkt.

Bieg 10
36
5 : 1
24

Świst na wejściu w drugi łuk zamknął Pedersena i dołączył do prowadzącego Jensena. Zdecydowany triumf gospodarzy. Upadek nieatakowanego Piosickiego na ostatniej pozycji. Przerwa.

-> Tai Woffinden: Ugruntowałem swoją pozycję w czołówce

Bieg 9
31
5 : 1
23

Gospodarze znakomicie wyszli ze startu i z każdym okrążeniem powiększali przewagę.

Bieg 8
26
2 : 4
22

W powtórce Gomólski prowadził, lecz na ostatnim łuku pękł mu łańcuch. Zawodnik zanotował upadek, ale szybko się podniósł i dobiegł do mety z motocyklem.

Upadek Bacha na pierwszym łuku. Powtórka w pełnej obsadzie. W drugiej odsłonie Pawlak zanotował groźny upadek na drugim łuku drugiego okrążenia. Atakował on Gomólskiego, zahaczył o niego i uderzył w drewnianą bandę. Pawlak wstał i wrócił do parkingu o własnych siłach, lecz został wykluczony z powtórki. Trwa naprawa bandy.

0

Piosicki po starcie prawie zanotował upadek, w efekcie czego pilanie puścili gaz. Sytuację tę wykorzystał Pedersen i uciekł do przodu. Piosicki na moment wysunął się za jego plecy, ale gospodarze szybko wyprzedzili juniora startu. Przerwa.

-> Pasjonująca walka Pedersena i Doyle'a - zobacz finał GP w Toruniu (wideo)

Bieg 6
21
2 : 4
15

Thorssell upadł na pierwszym łuku. Sędzia zarządził powtórkę w pełnej obsadzie. W drugiej odsłonie znów upadł Szwed. Powtórka w czterech. Kolejna próba zakończyła się pewnym triumfem Thorssella. Suchecki z kolei ścigał Bacha.

Bieg 5
19
4 : 2
11

Zawodnicy Startu znów popisali się na początku wyścigu i trzymali podwójne prowadzenie przez trzy okrążenia. Później jednak Jensen najpierw wyprzedził Gomólskiego, a potem Kościucha. Na ostatnim łuku punkt Kościuchowi wyrwał też Świst.

Bieg 4
15
1 : 5
9

Tym razem to goście najlepiej wyszli spod taśmy. Ogromna przewaga zawodników Startu na mecie. Gospodarze mieli problemy z płynną jazdą. Przerwa. Na trybunach jest 6 000 osób.

-> Łzy szczęścia Taia Woffindena - zobacz radość nowego mistrza świata (wideo)

Bieg 3
14
5 : 1
4

Od startu prowadzili gospodarze. Zawodnicy Polonii niezagrożeni dojechali do mety na dwóch pierwszych miejscach.

Bieg 2
9
4 : 2
3

Goście dobrze wystartowali i objęli podwójne prowadzenie, jednak na dystansie po szerokiej obu gnieźnian objechał Trzensiok, a na ostatnim łuku Wawrzyniaka minął Pawlak.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Para Polonii bez problemu rozegrała start i pierwszy łuk na swoją korzyść. Zdecydowane zwycięstwo pilan.

Kibice Startu Gniezno odpalili race i rzucili je na tor. Sędzia wstrzymał rozpoczęcie biegu.

15:30 - Zawodnicy zmierzają już do parku maszyn. Za chwilę powinien rozpocząć się pierwszy bieg.

15:25 - Rozpoczyna się prezentacja. Na trybunach jest ok 5 000 osób.

15:08 - Koniec próby toru.

15:00 - Rozpoczyna się próba toru. Wezmą w niej udział Kościuch i Pedersen oraz Bach i Trzensiok.

14:30 - W Pile jest 20 stopni i bezchmurne niebo. Składy potwierdzone.

Jak mecze barażowe typują eksperci SportoweFakty.pl?