SGP/IMŚ
30 kwi 2016 19:00
Zakończony
1. Peter Kildemand 15
2. Chris Holder 14
3. Jason Doyle 13
Szczegółowe wyniki
M Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 11 Peter Kildemand 1 3 3 1 1 3 3 15
2 14 Chris Holder 3 2 0 3 2 3 1 14
3 2 Jason Doyle 1 0 3 3 2 2 2 13
4 5 Maciej Janowski 3 0 1 3 3 0 10
5 15 Antonio Lindbaeck 2 2 0 3 3 0 10
6 13 Greg Hancock 1 3 3 0 2 1 10
7 8 Tai Woffinden 2 1 3 2 0 2 0 10
8 10 Nicki Pedersen 2 3 2 1 1 1 10
9 12 Bartosz Zmarzlik 3 0 2 2 1 8
10 9 Niels Kristian Iversen 0 1 2 2 3 8
11 1 Piotr Pawlicki 3 2 t 1 2 8
12 16 Fredrik Lindgren 0 2 2 2 1 7
13 6 Andreas Jonsson 1 1 1 0 3 6
14 4 Matej Zagar 0 3 w 1 0 4
15 3 Chris Harris 2 t 1 0 0 3
16 7 Denis Stojs 0 0 1 0 0 1
17 R1 Nick Skorja 1 1
18 R2 Matic Ivacic 0 0
Finał

Świetny start Kildemanda, który najlepiej wyszedł spod taśmy i na wejściu w pierwszy łuk był najszybszy. Duńczyk pognał do mety po zwycięstwo. Za jego plecami trwała zacięta walka o drugą pozycję pomiędzy Doylem, Holderem i Woffindenem. Zawodnicy ci zamieniali się pozycjami, ale z drugiego miejsca cieszyć się mógł Doyle.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Półfinał nr 2

Holder wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Woffinden na pierwszym łuku uporał się z Hancockiem i Lindbaeckiem, którzy następnie byli skupieni na walce o trzecią lokatę. Hancock wyprzedził Szweda, a następnie czyhał na błąd Woffindena.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Półfinał nr 1

Kapitalnie spod taśmy wystrzelił Doyle, który na wejściu w łuk założył się na rywali. Na pierwszym wirażu drugiego okrążenia Australijczyka odważnym atakiem minął Kildemand. Janowski jechał na końcu stawki i próbował minąć Pedersena, a ten skupił się na atakach na jadącego na drugim miejscu Doyle'a.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 20

Janowski świetnie wystartował z pierwszego pola. W pogoń za Polakiem rzucił się Holder. Australijczyk był szybszy, ale Janowski skutecznie bronił się przed atakami rywala.

Spośród zawodników, którzy zdobyli 8 punktów w półfinałach pojedzie tylko Tai Woffinden.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 19

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej najlepiej spod taśmy wystrzelił Hancock. Zmarzlik na wejściu w drugi łuk wszedł pod łokieć Harrisa, a następnie atakował Jonssona. Szwed jednak na trzecim kółku wyprzedził Hancocka. Amerykanin próbował odzyskać pierwszą pozycję, ale musiał się zadowolić drugim miejscem.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 18

Kapitalny start Iversena. Duńczyk po wyjściu z pierwszego wirażu miał kilka metrów przewagi nad rywalami i nie dał jej sobie odebrać. Lindgren próbował atakować Doyle'a, lecz Australijczyk pewnie dojechał do mety na drugim miejscu.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 17

Pawlicki wygrał start, ale na przeciwległej prostej pod samą bandą wyprzedził go Lindbaeck. Następnie Polak musiał uważać na Pedersena i Woffindena. Duńczyk i Brytyjczyk byli zajęci walką o punkt.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 16

Dobry start Lindbaecka i jeszcze lepsze rozegranie pierwszego łuku. Szwed pojechał po szerokiej i przedarł się na prowadzenie. Atakował go Iversen, ale Lindbaeck skutecznie odpierał ataki rozpędzonego Duńczyka. Przerwa na kosmetykę toru.

Stal nie kalkuluje w Poznaniu. Kasprzak: Jedziemy walczyć o zwycięstwo

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 15

Świetna szarża Janowskiego na pierwszym wirażu. Polak wykorzystał dziurę między rywalami i na wyjściu z pierwszego wirażu przedarł się na pierwszą pozycję. Janowski musiał uważać na szybkiego Lindgrena, który do ostatnich metrów atakował go.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 14

Doyle wygrał start i po wyjściu z pierwszego wirażu miał kilka metrów przewagi. W pogoń za Australijczykiem rzucił się Woffinden, lecz nie zdołał przeprowadzić skutecznego ataku. Na dystansie Hancock spadł na koniec stawki.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 13

Zmarzlik na pierwszym wirażu pod bandę wypchnął Holdera, a z manewru tego skorzystał Pawlicki, który minął Australijczyka. Jednak na pierwszym łuku drugiego okrążenia błędy popełnili zarówno Pawlicki, jak i Zmarzlik, co błyskawicznie wykorzystał Holder. Polacy zaciekle walczyli o dwa punkty, a drugi do mety dojechał Zmarzlik. Trzeba uczciwie przyznać, że w tym wyścigu kilka razy "pachniało gipsem".

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 11

Woffinden najlepiej rozegrał pierwszy łuk i przedarł się na prowadzenie. Iversen na wyjściu z pierwszego wirażu wyprzedził Harrisa, a następnie "Bombera" atakował Holder, który w poprzednim wyścigu był bardzo szybki, ale w jedenastej odsłonie zawodów zawiódł. Harris przełamał klątwę trzeciego pola. Wcześniej zawodnik jadący w białym kasku punkt zdobył w biegu drugim.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 10

Dobry start Zmarzlika, ale na pierwszym łuku po szerokiej wyprzedził go Doyle. Australijczyk musiał uważać na ataki Zmarzlika, który szukał różnych ścieżek, ale Doyle nie popełnił żadnego błędu i dowiózł trzy mety do mety. Janowski do końca odpierał ataki Lindbaecka.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 9
Matic Ivacic Taśma Piotr Pawlicki
0

Niestety, nerwów na starcie nie utrzymał Pawlicki, który dotknął i został wykluczony z powtórki. Jego miejsce zajął Ivacic. W powtórce świetną szarżą popisał się Kildemand. Ależ to był atak! Duńczyk pojechał niczym Joe Screen w pamiętnym meczu w Częstochowie. Kildemand na wejściu w drugi łuk wszedł pomiędzy Jonssona i Lindgrena i przedarł się na prowadzenie, a następnie powiększał przewagę nad rywalami.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 8

Nierówny start i wyścig został przerwany przez sędziego. Szkoda, bo świetnie z trzeciego pola ruszył Zmarzlik, który założył się na wejściu w łuk na Woffindena i jechał na prowadzeniu. Naturalnie powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie.

W niej najlepiej wystartował Zagar, który wykorzystał atut pierwszego pola. Na przeciwległej prostej Lindgren wyprzedził Zmarzlika. Polak próbował odbić drugą lokatę, ale musiał uważać na zawsze groźnego Woffindena. Zagar zwyciężył z dużą przewagą, a Woffinden na ostatniej prostej wyprzedził Zmarzlika. Przerwa na kosmetykę toru.



Chomski: Pedersen mistrzem? Mam wątpliwości

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 7
Nick Skorja Taśma Chris Harris
1

Nerwów na starcie nie wytrzymał Harris, który dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. Jego miejsce zajął Skorja.

W powtórce najlepiej ze startu wyszedł Kildemand, który wypchnął Lindbaecka, co wykorzystał Stojs. Słoweniec przez chwilę jechał na drugim miejscu, lecz szybko wyprzedził go Lindbaeck, który następnie rzucił się w pogoń za Kildemandem. Zaciętą walkę o punkt stoczyli Stojs i Skorja, zwycięsko wyszedł z niej rezerwowy.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 6

Pedersen na wejściu w pierwszy wiraż założył się na Holdera i na łuku minął Australijczyka. Odważnie jechał Jonsson, który najpierw uporał się z Doylem, a następnie przez chwilę zbliżył się do Holdera. Australijczyk napędzał się, na ostatnim łuku zaatakował po zewnętrznej i na metę wpadł niemal równocześnie z Pedersenem. Ponownie sędzia musiał analizować zapis wideo i zwycięstwo przyznał Duńczykowi.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 5

Hancock wygrał start i nie dał najmniejszych szans swoim rywalom. Amerykanin na wyjściu z pierwszego wirażu miał kilkanaście metrów przewagi nad Pawlickim i systematycznie ją powiększał. Pawlicki skutecznie bronił się przed atakami Iversena, a Duńczyk jednocześnie musiał uważać na rozpędzającego się Janowskiego. Obaj zawodnicy niemal równocześnie wjechali na metę, a sędzia po analizie zapisu wideo punkt przyznał Iversenowi.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 4

Holder wygrał start i na wyjściu z pierwszego wirażu miał już kilka metrów przewagi nad rywalami. Do Australijczyka zbliżał się Lindbaeck, ale nie zdołał przeprowadzić udanego ataku. Z kolei na drugim okrążeniu Hancock wyprzedził Lindgrena. Przerwa na kosmetykę toru.

Zobacz zdjęcia z treningu przed Grand Prix Słowenii

1
reakcja
1
reakcja
1
reakcja
1
reakcja
1
reakcja
Bieg 3

Pedersen wykorzystał atut pierwszego pola i na prowadzeniu wyszedł z pierwszego wirażu. Świetna szarża Zmarzlika, który na wejściu w pierwszy wiraż założył się na Kildemanda i Iversena, a na przeciwległej prostej odważnym atakiem minął Pedersena. Polacy po pierwszej serii mają komplet punktów!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 2

Najlepszy moment startowy miał Stojs, lecz Słoweniec już na wejściu w pierwszy łuk był ostatni. Świetna walka o pierwsza lokatę pomiędzy Janowskim i napędzającym się Woffindenem. Brytyjczyk nie zamierzał odpuszczać Polakowi, ale na trzecim okrążeniu musiał uważać na szarżującego za jego plecami Jonssona.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 1

Pawlicki najlepiej wyszedł ze startu i szybko przedarł się na prowadzenie. Polak trzymał krawężnik i unikał błędów, Pawlickiego początkowo atakował Harris. Za plecami Brytyjczyka trwała zacięta walka o punkt pomiędzy Doylem i Zagarem. Zwycięsko wyszedł z niej Australijczyk.

18:58 - prezentacja dobiegła końca. Za chwilę początek pierwszego biegu.

18:56 - sędzią zawodów jest Artur Kuśmierz, dla którego jest to debiut w zawodach tej rangi.

18:52 - na stadionie rozbrzmiał słoweński hymn. Trybuny obiektu im. Matije Gubca wypełniły się kibicami spragnionymi żużlowych emocji.

18:49 - rozpoczęła się prezentacja.

18:31 - w Krsko piękna, słoneczna pogoda. Zawody powinni zostać rozegrane bez żadnych przeszkód.

18:22 - Grand Prix Słowenii w Krsko będzie pierwszą tegoroczną rundą elitarnego cyklu. W zawodach wystąpi trzech Polaków. Będą to Piotr Pawlicki, Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik. Za przechodzącego rehabilitację Jarosława Hampela pojedzie Fredrik Lindgren.



Jak GP Słowenii typują eksperci WP SportoweFakty?
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Jacka Frątczaka
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy Władysława Komarnickiego
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy Marty Półtorak
-> Typy WP SportoweFakty

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 12

Hancock ponownie wykorzystał pierwsze pole startowe. Na wyjściu z drugiego wirażu doszło do małego kontaktu między Zagarem i Pedersenem. Słoweniec wywiózł rywala, a na tor upadł Duńczyk. Pedersen długo nie podnosi się z toru, otoczyła go grupa ratowników medycznych. Z powtórki wykluczony został Zagar. Pedersen wstał z toru o własnych siłach. Burza gwizdów na stadionie w Krsko.

W powtórce było już zdecydowanie mniej emocji. Start wygrał Hancock i pognał do mety po trzy punkty. Na przeciwległej prostej do Pedersena zbliżył się Stojs, ale Duńczyk szybko odskoczył Słoweńcowi. Przerwa na równanie toru.

Jankowski o SGP: Widzę Pawlickiego w finale

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja