Oczekują na start:
R1 Steve Worrall 0
R2 Robert Lambert 0
Finał

Lindbaeck wygrał start i pognał do mety po wygraną. Świetna szarża Woffindena na drugim łuku, kiedy to Brytyjczyk po szerokiej minął Zmarzlika i Hancocka. Woffinden następnie atakował Lindbaecka, ale nie zdołał go dogonić. Z kolei na czwartym kółku Zmarzlik minął Hancocka.

Półfinał nr 2

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Zmarzlik na pierwszym łuku przy krawężniku wyprzedził Doyle'a. Obaj zawodnicy tasowali się na dystansie, ostro wzajemnie się atakowali. Zmarzlik na drugim kółku zablokował Doyle'a, który następnie musiał skupić się na obronie trzeciej pozycji.

Półfinał nr 1

Słaby start Polaków, co wykorzystali Woffinden i Hancock. Brytyjczyk wygrał z dużą przewagą, a Hancock odpierał ataki naszych rodaków.

Bieg 20

Janowski dobrze rozegrał pierwszy łuk i po wyjeździe z niego miał kilka metrów przewagi nad rywalami. Polaka atakował Pedersen, ale Duńczyk był zbyt wolny, by dogonić Janowskiego.

Bieg 19

Na drugim łuku po szerokiej napędził się King, który wyprzedził Zmarzlika. Polak próbował odzyskać pierwszą pozycję, atakował Brytyjczyka, ale nie zdołał go wyprzedzić.

1
Bieg 17

Kolejny dobry start Pawlickiego, który na wejściu w pierwszy łuk zablokował Lindbaecka i objął prowadzenie. Polaka atakował Jonsson, który musiał uważać na Lindbaecka.

Bieg 16

Woffinden szalał za plecami prowadzącego Hancocka, ale Brytyjczyk mimo wielu prób nie zdołał wyprzedzić trzykrotnego mistrza świata. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 15

Na pierwszym łuku Zmarzlik założył się na Iversena i objął prowadzenie. Chwilę później Duńczyka wyprzedził Janowski. Zmarzlik zwyciężył z dużą przewagą.

Bieg 14

Świetnie spod taśmy wyszedł Pawlicki, który na wyjściu z pierwszego łuku miał kilka metrów przewagi nad rywalami. Polak odniósł pewne zwycięstwo. Kildemand musiał uważać na ataki Holdera.

Bieg 13

Dobry start Doyle'a, który zwyciężył z ogromną przewagą. Na pierwszym łuku Lindbaeck wyprzedził Pedersena, a na drugim okrążeniu Szwed minął Zagara.

Bieg 12

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce na wejściu w drugi łuk Doyle wyprzedził Kinga. Ten następnie bronił się przed atakami Lindgrena. Harris nie liczył się w stawce. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 11

Woffinden wciąż pozostaje bez zwycięstwa w zawodach. Tym razem Brytyjczyka pokonał Pawlicki, który przez cztery okrążenia odpierał ataki mistrza świata.

Bieg 10

Janowski najlepiej rozegrał pierwszy łuk i przedarł się na prowadzenie. Polak musiał uważać na rozpędzającego się Jonssona, który atakował go przez cały wyścig. Szwed nie zdołał jednak wyprzedzić Polaka.

Bieg 9

Hancock wygrał start i objął prowadzenie. Do Amerykanina zbliżał się Lindbaeck i na trzecim okrążeniu wyprzedził Hancocka. O trzecią lokatę walczyli Iversen i Holder. Australijczyk na ostatniej prostej przedarł się na trzecią lokatę.

Bieg 8

Świetny start Pawlickiego, który założył się na Lindgrena i objął prowadzenie. Na drugim kółku Zagar wyprzedził Lindgrena i gonił Pawlickiego. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 7

Atut pierwszego pola wykorzystał Holder, który już na wyjściu z pierwszego łuku miał kilka metrów przewagi. W pogoń za Australijczykiem ruszył Zmarzlik, który odrabiał dystans i na drugim łuku trzeciego okrążenia jadąc nieco szerzej wyprzedził Holdera. Świetna szarża Polaka!

Bieg 5

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce na wejściu w pierwszy łuk Lindbaeck założył się na Kinga i przedarł się na prowadzenie. Woffinden uporał się z Janowskim, a następnie odrabiał dystans do Lindbaecka.

Bieg 4

Najlepiej spod taśmy wyszedł Jonsson. Na wyjściu z pierwszego łuku Iversen objechał Pedersena, a następnie rzucił się w pogoń na Jonssonem. Szwed odparł ataki rozpędzonego Duńczyka. Pedersen musiał uważać na ataki Kinga. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 3

Kapitalny wyścig! Na wyjściu z pierwszego łuku dziurę między rywalami znalazł Holder, który przedarł się na prowadzenie, ale na wejściu w kolejny wiraż był już trzeci. Chwilę później Australijczyk uporał się z Woffindenem. Pewna wygrana Zagara, który na drugim łuku przeszedł z końca stawki na prowadzenie. Woffinden i Harris do końca walczyli o punkt. Mistrz świata przez chwilę jechał na końcu stawki, ale wyprzedził Harrisa.

Bieg 2

Dobry start Janowskiego, ale na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia Polaka wyprzedził Doyle, który pognał do mety po trzy punkty. Janowski musiał bronić się przed atakami Pawlickiego.

Bieg 1

Na wejściu w pierwszy łuk upadł Zmarzlik. Wyścig został przerwany. Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. W niej kolejny upadek. Ponownie na torze leży Zmarzlik, a tym razem ucierpiał również Lindgren. Obaj zawodnicy wstali z toru o własnych siłach, a powtórka odbędzie się w pełnej stawce.

Pierwszy wyścig udało się rozegrać dopiero za trzecim podejściem. Pewna wygrana Lindbaecka. Na pierwszym łuku Kildemand wypchnął Zmarzlika, a ten spadł na koniec stawki. Następnie Duńczyk minął Lindgrena, co wykorzystał również Zmarzlik, który przedarł się na trzecią lokatę.

18:12 - koniec prezentacji. Za kilka minut start do pierwszego wyścigu.

17:52 - rozpoczyna się efektowna prezentacja.

17:43 - w Grand Prix Wielkiej Brytanii jeszcze nigdy nie wygrał polski żużlowiec.

17:32 - trybuny Principality Stadium wypełniły się kibicami. Wkrótce rozpocznie się prezentacja.

Jak GP Wielkiej Brytanii typują eksperci WP SportoweFakty?