16 16 Peter Ljung 0 1 1 1 0 3
17 R1 Michaił Litwinow 0 0
18 R2 Gleb Czugunow 0 0
Finał

Awans do finału mają zapewniony Lindbaeck i Łaguta. Stawkę finalistów uzupełnią dwaj najlepsi żużlowcy z barażu.

W finale na wejściu w pierwszy łuk na Lindbaecka założył się Łaguta. Rosjanin musiał odpierać zaciekłe ataki rozpędzonego Szweda i nie dał sobie odebrać zwycięstwa.

Bieg 20

Na wejściu w pierwszy łuk Pawlicki i Vaculik walczyli na łokcie. Wydawało się, że Polak wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko. Pawlicki co prawda uporał się z Vaculikiem, ale Polaka wyprzedzili Andersen i Lebiediew. Ta dwójka walczyła o trzy punkty, a Pawlicki i Słowak do końca rywalizowali o punkt. Bieg zakończył się triumfem Andersena. Po dodatkowej analizie zapisu wideo sędzia zmienił decyzję, trzeci był Pawlicki. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 19

Dobry start Kasprzaka, który na pierwszym wirażu objął prowadzenie. Za jego plecami o dwa punkty walczyli Pedersen i Lindbaeck.

Bieg 18

Kołodziej zamknął rywali na wejściu w pierwszy wiraż i przedarł się na prowadzenie. Polak odniósł pewne zwycięstwo. Kylmaekorpi wykorzystał walkę pomiędzy Thomsenem i Ljungiem, dzięki czemu bieg zakończył na drugiej pozycji.

Bieg 17
Gleb Czugunow Wykluczenie Emil Sajfutdinow
0

Sajfutdinow został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Jego miejsce zajął Czugunow. Pewne zwycięstwo Łaguty. Bieg bez historii, o jego losach zadecydowało rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 15

Na pierwszym łuku zbyt szeroko pojechał Kudriaszow, co wykorzystał Milik, który przedarł się na prowadzenie. Chwilę później Rosjanin był już na końcu stawki. Pewna wygrana Milika.

Bieg 13

Kasprzak wygrał start i już na wyjściu z pierwszego łuku miał kilka metrów przewagi nad Vaculikiem. Łaguta ponownie zaspał na starcie, ale szybko wyprzedził Kylmaekorpiego, a następnie atakował Słowaka. Defekt Kylmaekorpiego na końcu stawki.

Bieg 12

Na pierwszym wirażu upadek zaliczył Milik, dla którego zabrakło miejsca na wejściu w wiraż. Wyścig został przerwany. Czech o własnych siłach wrócił do parkingu. Powtórka odbędzie się w pełnym zestawieniu. W niej najlepiej spod taśmy wyszedł Pedersen i przedarł się na prowadzenie. Milik na pierwszym kółku wyprzedził Kylmaekorpiego i ścigał Pedersena. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 11

Sajfutdinow prowadził od startu do mety. Rosjanin musiał jednak uważać na napędzającego się Vaculika. O punkt rywalizowali Kudriaszow i Thomsen. Zwycięsko z tej walki wyszedł Duńczyk.

Bieg 10

Kasprzak najlepiej wyszedł spod taśmy i objął prowadzenie. Madsen był jednak zdecydowanie szybszy niż Polak i wyprzedził go na wyjściu z drugiego wirażu.

Bieg 9
Michaił Litwinow Wykluczenie Hans Andersen
0

Andersen został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Choć Duńczyk był pod taśmą, to nie był gotowy do startu. W jego miejsce pojedzie Litwinow. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Lindbaeck i odniósł pewną wygraną. Nieoczekiwanie na drugiej pozycji z pierwszego łuku wyjechał Litwinow, lecz już na drugim kółku minęli go Ljung i Łaguta, który następnie wyprzedził Szweda.

Bieg 7

Kapitalny start Andersena, który objął prowadzenie. Kudriaszow na przeciwległej prostej drugiego okrążenia wykorzystał błąd Madsena i przedarł się na drugą lokatę. Duńczyk próbował wyprzedzić Rosjanina, a walkę tej dwójki wykorzystał Kylmaekorpi, który na ostatniej prostej uporał się z Madsenem.

Bieg 6

Vaculik na starcie nie dał żadnych szans rywalom, objął prowadzenie i pognał do mety po trzy punkty. Lindbaeck i Milik zaciekle walczyli o dwa "oczka". Na czwartym okrążeniu Szwed wykorzystał to, że Milik odjechał zbyt daleko od krawężnika i z łatwością minął Czecha. Kołodziej popełnił błąd na pierwszym łuku i nie liczył się w stawce.

Bieg 5

Świetny manewr Pawlickiego na pierwszym łuku. Polak wykorzystał to, że od krawężnika odjechali Pedersen i Łaguta i atakiem po wewnętrznej przedarł się na prowadzeniu. Łaguta przez chwilę jechał na końcu stawki, ale szybko wyprzedził Thomsena, a następnie stoczył zaciętą walkę o drugą lokatę z Pedersenem.

Bieg 4

Atut pierwszego pola wykorzystał Madsen i pognał do mety po trzy punkty. Na wyjściu z pierwszego łuku problemy z opanowaniem motocykla miał jadący na drugim miejscu Ljung, przez co Szwed spadł na koniec stawki. Błąd rywala wykorzystał Pedersen. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 3

Dobrze spod taśmy wyszedł Kasprzak, który starał się założyć na rywali, ale na pierwszym łuku wywiózł go Milik i Polak spadł na koniec stawki. Na prowadzenie przedarł się Thomsen, który odniósł pewne zwycięstwo. Milik szybko uporał się z Andersenem.

Bieg 2

Na wejściu w pierwszy wiraż Pawlicki odparł atak Lindbaecka, ale już na przeciwległej prostej szybszy był Szwed, który minął Polaka. Niespodziewanie po pierwszym łuku na końcu stawki był Sajfutdinow. Rosjanin atakował przy krawężniku Kylmaekorpiego, ale ten nie dał się wyprzedzić.

Bieg 1

Łaguta wygrał start i na wejściu w pierwszy łuk nie dał się wyprzedzić rywalom. Rosjanin pewnie pognał do mety po trzy punkty. W pogoń za Łagutą rzucił się Kołodziej, ale Polak nie zdołał odrobić dystansu. Na pierwszym łuku wywieziony pod płot został Lebiediew i spadł na koniec stawki.

15:01 - Stadion w Togliatti wypełnił się kibicami. W Rosji panuje słoneczna pogoda, zawody odbędą się bez żadnych przeszkód. Trwa prezentacja.

Będzie to trzeci w historii turniej SEC na stadionie w Togliatti. W dwóch poprzednich zwycięstwa odnosili Emil Sajfutdinow i Nicki Pedersen.

Jak 3. finał SEC typują eksperci WP SportoweFakty?
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy Władysława Komarnickiego
-> Typy Jacka Frątczaka
-> Typy WP SportoweFakty

Bieg 8

Ostra szarża Kasprzaka. Na drugim łuku Polak wpadł w Lebiediewa, a ten zaliczył upadek. Kasprzak został wykluczony z powtórki. Na tor wyjechała karetka, ale Lebiediew o własnych siłach wrócił do parkingu.

W powtórce Sajfutdinow został na starcie, ale jadąc na pierwszym łuku przy krawężniku wyprzedził Ljunga. Szwed na kolejnym okrążeniu na chwile minął Rosjanina, ale ten odbił drugą lokatę. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 14

Najlepiej pierwszy wiraż rozegrał Sajfutdinow. Na wejściu w drugi łuk drugiego okrążenia Sajfutdinow upadł. Rosjanin próbował założyć się na Pedersena. Z powtórki wykluczony został Sajfutdinow. W powtórce Pedersen na wejściu w pierwszy łuk zamknął Kołodzieja, a następnie pognał do mety po trzy punkty. Na trzecim kółku Kołodziej wykręcił "bączka" i zaliczył upadek, ale szybko opuścił tor i bieg został dokończony.

Bieg 16

Na drugim wirażu "bączka" wykręcił Thomsen i zaliczył upadek. Bieg został przerwany. Duńczyk został wykluczony z powtórki. W niej Madsen na wejściu w pierwszy łuk założył się na rywali. Następnie Duńczyk musiał odpierać zaciekłe ataki Lindbaecka. Przerwa na kosmetykę toru.

Baraż

W barażu pojadą zawodnicy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej.

Na drugim wirażu upadek zanotował Pedersen, po tym jak doszło do kontaktu między jego motocyklem i maszyną Milika. Z powtórki wykluczony został Milik. Czech nie może pogodzić się z decyzją arbitra Wojciecha Grodzkiego.

W powtórce taśmy dotknął Pedersen i został wykluczony. Baraż udało się rozegrać dopiero przy trzecim podejściu. Zwyciężył w nim Madsen.