Bieg 15
39
3 : 3
27

Przez moment zawodnicy tasowali się pozycjami, ale ostatecznie padł rezultat remisowy. Nicki Pedersen do samej mety ścigał Artioma Łagutę.

Bieg 14
36
4 : 2
24
Artiom Łaguta Rezerwa taktyczna za Tomasz Gollob
2

Po starcie gospodarze prowadzili podwójnie, jednak Grzegorz Zengota stracił drugą lokatę na rzecz Łaguty. Pod koniec wyścigu "Zengi" musiał się też bronić przed atakami Okoniewskiego.

Bieg 12
32
3 : 3
22

Pewne zwycięstwo Lindbaecka. Za nim trwała zażarta walka o 2. miejsce między Kildemandem a Nowakiem. Na ostatnim łuku w tę rywalizację wmieszał się też Smektała i ostatecznie Byki uratowały remis w tej odsłonie.

Bieg 11
29
3 : 3
19

Łaguta uciekł rywalom ze startu. Jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem GKM-u w tym meczu. Za jego plecami Grzegorz Zengota i Tobiasz Musielak pojechali parowo i uniemożliwili skuteczny atak Ljungowi.

Bieg 10
26
4 : 2
16
Antonio Lindbaeck Rezerwa taktyczna za Tomasz Gollob
2

Po starcie wydawało się, że gospodarze wyjadą na podwójne prowadzenie, ale Kildemand wyjechał za szeroko, co wykorzystał Antonio Lindbaeck. Znów obserwowaliśmy spore odległości między zawodnikami. Przerwa.

-> Wzruszona rodzina Rifa Saitgariejewa. "Jesteśmy dumne z Rifa. Dziękujemy Polakom"

Bieg 9
22
4 : 2
14

Bezproblemowe zwycięstwo niepokonanego Pawlickiego, który zwyciężył z dotąd również bezbłędnym Łagutą. Pawlicki jest bardzo szybki. Z kolei z tyłu Tobiasz Musielak uporał się z Rafałem Okoniewskim.

Bieg 7
18
5 : 1
12

Gospodarze wygrali start i nie dali szans przyjezdnym. Gollob miał problemy z płynną jazdą na 1. okrążeniu, przez co Nowak musiał ratować się przed upadkiem na wejściu w 2. łuk. Przerwa.

Polecamy nasze galerie z pięknymi żużlowymi podprowadzającymi!
-> Część 1
-> Część 2

Bieg 6
13
2 : 4
11

Najszybciej ze startu wyjechał Grzegorz Zengota, ale po szerokiej napędził się Artiom Łaguta, który wyjechał na czoło stawki. Okoniewski bronił się przed atakami Smektały.

Bieg 5
11
3 : 3
7

Peter Ljung znakomicie rozegrał 1. łuk i wysunął się na prowadzenie. Szwed prowadził niemalże przez cały bieg, lecz na ostatnim łuku pociągnęło jego maszynę, co wykorzystał jadący przy krawężniku Nicki Pedersen.

Bieg 3
8
3 : 3
4

Najlepiej ze startu Artiom Łaguta. Rosjanin nie oglądał się za siebie i pomknął do mety po 3 punkty. Kildemand przez własny błąd spadł na ostatnie miejsce, lecz ścigał Okoniewskiego i zdołał go wyprzedzić na ostatnim łuku.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Równy start całej czwórki. Antonio Lindbaeck nie zdołał założyć się na 1. łuku na rywali i gospodarze wyjechali na 4:2, lecz na drugim wirażu Lindbaeck pojechał za szeroko, co natychmiast wykorzystał Musielak.

16:58 - Prezentacja zakończona. Na trybunach około 8 tysięcy widzów, w tym grupa mniej więcej 50 osób z Grudziądza.

16:54 - Zawody zostaną rozegrane wg II zestawu startowego.

16:51 - Rozpoczęła się prezentacja.

16:39 - Próba toru dobiegła końca. Trwa równanie nawierzchni.

16:33 - Z kolei ze strony gospodarzy na próbie toru pojawili się Piotr Pawlicki oraz Bartosz Smektała.

16:30 - Rozpoczęła się próba toru. Ze strony gości na owal wyjechali Tomasz Gollob i Rafał Okoniewski.

16:01 - W Lesznie piękna pogoda. Jest ciepło i słonecznie. Składy potwierdzone. Wśród gości w miejsce Krzysztofa Buczkowskiego pojedzie Peter Ljung.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 2

Świetny start młodzieżowej pary gospodarzy. Marcin Nowak jechał trzeci, jednak na wejściu w drugi łuk trzeciego okrążenia popełnił błąd, spadł na koniec stawki i ostatecznie nie dojechał do mety.

Bieg 4

Grudziądzanie przespali start. Tym samym gospodarze odnieśli pewne podwójne zwycięstwo. Mike Trzensiok zrezygnował z jazdy jadąc na końcu stawki podczas 3. okrążenia. Przerwa.

-> Zachęcamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w naszym quizie żużlowym!

Bieg 8

W powtórce nic specjalnego się nie działo. Decydujący był start, zawodnicy jechali w dużych odległościach od siebie.

Bieg przerwany. Na tor upadł podczas 3. okrążenia Grzegorz Zengota. "Zengi" został podcięty przez Petera Ljunga. Szwed został wykluczony z powtórki. W momencie przerwania biegu prowadził... Daniel Kaczmarek. Zengota wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Jest zdolny do dalszej jazdy.

Bieg 13
Peter Ljung Rezerwa taktyczna za Tomasz Gollob
1

Grudziądzanie prowadzili podwójnie, lecz uporał się z nimi Nicki Pedersen. Znakomita postawa Duńczyka w tej odsłonie. Przerwa.

Ze startu nie ruszył w ogóle Piotr Pawlicki, ale sędzia przerwał bieg. Arbiter dopatrzył się nierównego startu. W powtórce jednak Pawlicki nie pojedzie, ponieważ jego maszyna odmówiła posłuszeństwa.

-> Tylko dwóch Polaków zapewniło sobie udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów