17 R1 Wiktor Lis 1 1
Oczekują na start:
R2 Szymon Szlauderbach 0
Bieg 12

Tungate szybko objął prowadzenie. Sajfutdinow próbował atakować Australijczyka, ale bezowocnie. Przerwa na równanie toru.

Bieg 11

Defekt Kaczmarka na końcu stawki już podczas pierwszego okrążenia.

Bieg 10

Lambert przez cztery okrążenia gonił Łogaczowa. Rosjanin na mecie był minimalnie szybszy.

Bieg 9

Pewne zwycięstwo Protasiewicza. Musielak i Baliński stoczyli ładną walkę o drugą pozycję.

Bieg 8

Wyścig bez historii. Po raz kolejny duże różnice między zawodnikami.

Bieg 7

Zawodnicy mieli problemy, by swobodnie pokonywać łuku.

Deszcz wciąż siąpi, ale zawody mają być kontynuowane.

Żużlowcy wyszli na oględziny nawierzchni. Trwa narada dotycząca kontynuacji zawodów.

Upadek Smektały. 18-latek próbował atakować jadącego na drugiej pozycji Dudka. Zawodnik Unii Leszno wykluczony z powtórki. Nad Lesznem znowu pada.

Bieg 6

Kaczmarek z Lambertem tasowali się przez cztery okrążenia. Defekt Kubery pod koniec pierwszego okrążenia. Lesznianin jechał wtedy na trzeciej pozycji.

Bieg 5

Nudny wyścig. Duże różnice między zawodnikami.

Przestało padać.

Zawody zostały wstrzymane.

Bieg 4

Tungate zamknął rywali na wejściu w pierwszy wiraż. Na dystansie uporał się z nim Protasiewicz, ale żużlowiec Orła Łódź cały czas pozostawał w kontakcie z "Pepe". Opady mocno się nasiliły.

W Lesznie wciąż pada.

Bieg 3

Bardzo dobrze spod taśmy wyszedł Smektała, który szybko objął prowadzenie. Na dystansie ładną rywalizację o drugie miejsce stoczyli Kubera i Zengota. Ostatecznie lepszy 17-latek.

Bieg 2
Wiktor Lis Wykluczenie Siergiej Łogaczow
1

Ze startu najlepiej wyszedł Pawlicki, ale Baliński na wyjściu z pierwszego łuku przedarł się na prowadzenie po ładnym ataku po zewnętrznej.

Łogaczow wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut. W powtórce pojedzie Wiktor Lis.

W Lesznie znowu zaczyna padać.

Upadek Trofimowa. Bieg przerwany. 17-latek wykluczony z powtórki wyścigu.

Bieg 1

Pewne zwycięstwo Patryka Dudka. Zawodnik Falubazu Zielona Góra prowadził od startu do mety. Defekt Lamberta na trzeciej pozycji podczas pierwszego okrążenia.

18:38 - Koniec prezentacji. Opady chwilowo ustały.

18:35 - Nad Lesznem zaczyna padać!

18:30 - Rozpoczęła się prezentacja.

18:25 - Zawodnicy do prezentacji wychodzą w asyście orkiestry dętej i chłopców przebranych za żołnierzy.

18:15 - Na trybunach około 3 tysięcy osób i liczba ta stale rośnie.

18:00 - Prezentacja rozpocznie się o godz. 18:30. Kwadrans później przewidziany jest start do pierwszego wyścigu.

17:35 - W Lesznie ciepło, ale pochmurnie. Temperatura wynosi około 18 stopni Celsjusza. W obsadzie zawodów doszło do jednej zmiany. Miejsce awizowanego Vaclava Milika zajął Marcin Nowak.