Bieg 15
41
4 : 2
49

Gospodarze prowadzili podwójnie po starcie, ale na drugim okrążeniu parę Kudriaszow - Kułakow rozdzielił Tomas H. Jonasson. Walczył też Ułamek, lecz dotarł do mety na końcu stawki.

Bieg 14
37
1 : 5
47

Wyścig został rozstrzygnięty właściwie już na starcie. Goście świetnie wystartowali i dowieźli 5 punktów do mety tym samym pieczętując zwycięstwo w tym meczu.

Bieg 13
36
1 : 5
42
Oskar Ajtner-Gollob Rezerwa zwykła za Mikołaj Curyło
0

Jonasson słabo wystartował, ale na pierwszym łuku zdołał wyprzedzić rywali. Wtórował mu Czaja, który z kolei dobrze wyjechał sprzed taśmy. Goście tym samym są o krok od zwycięstwa. Przerwa.

2

Gospodarze uciekli rywalom po zewnętrznej na pierwszym łuku. Zawzięcie ścigał ich Ułamek, ale nie znalazł sposobu, by przedrzeć się choćby na 2. miejsce.

3

Przyjezdni od jakiegoś czasu prezentują wyśmienite starty. Nie inaczej było w tej odsłonie. Z zawodnikami Włókniarza na przeciwległej prostej startowej poradził sobie jednak Andriej Kudriaszow, ratując tym samym remis dla gospodarzy.

Bieg 10
27
3 : 3
33

Znów kapitalnie ze startu goście, lecz gospodarze dość szybko uporali się z Hubertem Łęgowikiem, bo już podczas drugiego okrążenia. Jonasson wygrał jednak w sposób niezagrożony. Przerwa.

Stal nie kalkuluje w Poznaniu. Kasprzak: Jedziemy walczyć o zwycięstwo

Bieg 9
24
2 : 4
30

Ponownie goście świetnie ze startu goście. Prowadzili oni podwójnie, jednak Andriej Kudriaszow wyprzedził Artura Czaję na drugim łuku pierwszego okrążenia. Czaja zwalniał z metra na metr i tuż przed metą bliski wyprzedzenia go był Łukasz Sówka.

Bieg 8
22
1 : 5
26

Świetny start gości. Sebastian Ułamek wygrał z dużą przewagą, szybko dołączył do niego Nicolai Klindt. Gospodarze nie nawiązali walki z rywalami.

Bieg 7
21
4 : 2
21

Z dużą przewagą wygrał Andriej Kudriaszow. Jonasson starał się go gonić, lecz nie miał zbyt wielu szans, by dopaść Rosjanina. Przerwa.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Żaden zawodnik nie otrzymał ostrzeżenia. Powtórka w 4.

Żyto: Z GKM-em będziemy walczyć o utrzymanie

Bieg 6
17
1 : 5
19

Marcin Jędrzejewski popisał się najlepszym startem, ale na dystansie był zbyt wolny, aby utrzymać prowadzenie. Goście wyprzedzili go jeszcze podczas pierwszego okrążenia.

Bieg 5
16
4 : 2
14

Sebastian Ułamek popisał się świetnym startem, po którym od razu objął prowadzenie. Na czele stawki jechał prawie przez cały bieg, ale na ostatniej prostej minął go zaciekle goniący Kułakow.

Bieg 4
12
5 : 1
12

Gospodarze wygrali podwójnie bez większych problemów. Już na pierwszym łuku uporali się z reprezentantami Włókniarza. Przerwa.

Zobacz zdjęcia z Grand Prix Słowenii

Bieg 3
7
5 : 1
11

Bardzo dobra postawa Mikołaja Curyły, który najpierw uporał się z Danielem Jeleniewskim a następnie minął Artura Czaję. Później goście zamienili się miejscami.

Bieg 2
2
1 : 5
10

Najlepiej sprzed taśmy wyruszył Oskar Ajtner-Gollob, lecz już na pierwszym łuku goście sobie z nim poradzili. Do samej mety byli nieuchwytni dla miejscowych.

Bieg 1
1
1 : 5
5

Goście kapitalnie ze startu. Nie dali gospodarzom w tym biegu żadnych szans. Pewne 5:1 Włókniarza.

15:27 - Prezentacja dobiegła końca. Na trybunach około 1500 widzów.

15:22 - Zawody zostaną rozegrane według I zestawu startowego.

15:19 - Rozpoczęła się prezentacja.

15:09 - Próba toru dobiegła końca.

15:05 - Z kolei ze strony gospodarzy wyjechali Łukasz Sówka i Oskar Ajtner-Gollob.

15:01 - Rozpoczęła się próba toru. Włókniarz desygnował Sebastiana Ułamka i Nicolaia Klindta.

14:16 - W Bydgoszczy pochmurno. Temperatura oscyluje w okolicach 14 stopni Celsjusza. Składy potwierdzone.

Jak niedzielne mecze typują eksperci WP SportoweFakty?