Bieg 15
26
2 : 4
40

Andersen założył rywali i wyjechał na prowadzenie. Przez moment wydawało się, że goście wyjadą na 5:1, ale rozdzielił ich Marcin Rempała już na 1. łuku.

Bieg 12
24
2 : 4
36

Claus Vissing na pierwszym łuku założył Oskara Bobera. Starał się też wyprzedzić Hansa Andersena, lecz ta sztuka mu się nie udała. W dalszej fazie wyścigu zawodnicy się jechali w dość sporych odległościach od siebie.

Bieg 11
22
3 : 3
32
Oskar Bober Rezerwa zwykła za Mariusz Puszakowski
0

Najlepiej na dojeździe do łuku Mirosław Jabłoński. Wyjechał on na prowadzenie na pierwszym wirażu. Z tyłu Marcin Rempała na początku biegu uporał się z Oskarem Boberem. Tymczasem z przodu trwała znakomita walka Jamroga z Jabłońskim o prowadzenie. W sytuację wmieszał się też Rempała.

Bieg 10
19
3 : 3
29

Siergiej Łogaczow na pierwszym łuku wyjechał na drugą lokatę i zabrał się za atakowanie Roberta Miśkowiaka. Rosjanin był blisko Polaka, ale nie zdołał go minąć. Przerwa.

Komarnicki: Frycowe było z góry do przewidzenia. Czeka nas ekscytujący sezon

Bieg 9
16
1 : 5
26

Gospodarze nie wystartowali najgorzej, ale źle rozegrali pierwszy łuk i dwie pierwsze pozycje objęli goście. Marcin Rempałą atakował Tomasza Gapińskiego, ale ten zdołał się obronić.

Bieg 8
15
1 : 5
21
2

Znakomity start gości. Zwłaszcza świetnie poradził sobie Hans Andersen, który szybko pomknął do przodu. Za jego plecami podążał Bober, którego nie był w stanie skutecznie zaatakować Mirosław Jabłoński.

Bieg 6
14
1 : 5
16

Szybsi na dojeździe do łuku byli goście. Za plecami drugiego Jakuba Jamroga znalazł się Mirosław Jabłoński, który próbował coś wskórać, jednak jego próby okazały się bezskuteczne.

Bieg 5
13
4 : 2
11

Mariusz Puszakowski dobrze wystartował i starał się założyć rywali na pierwszym łuku, ale uniemożliwił mu to Łogaczow, który wyjechał na czoło stawki. Rosjanin wygrał z dużą przewagą. Z tyłu Vissing atakował Puszakowskiego, który przecież tak dobrze wyruszył sprzed taśmy. Vissing dopiął swego na ostatnim wirażu.

Bieg 3
9
3 : 3
9

Ponownie dobrze ze startu wyjechał zawodnik ustawiony najbliżej bandy, czyli w tym przypadku Tomasz Gapiński. Wychowanek pilskiej Polonii objął prowadzenie na wejściu w pierwszy łuk. Za nim trwała zażarta walka między Vissingiem, Łogaczowem i Jamrogiem. Pod koniec trzeciego okrążenia stawka się ustabilizowała.

Bieg 2
6
1 : 5
6

Dobry start z 4. pola Michała Piosickiego, który na wejściu w łuk założył resztę stawki i wyjechał na prowadzenie. Atakował go Arkadiusz Madej, który jednocześnie musiał bronić się przed szarżami Oskara Bobera. Podczas trzeciego okrążenia Bober wyprzedził zawodnika gospodarzy.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Marcin Rempała na pierwszym łuku założył się na Hansa Andersena, natomiast Ernest Koza wyjechał przy krawężniku na prowadzenie. Krośnianie oglądali się za sobą i chcieli uniemożliwić skuteczny atak Duńczykowi. Ostatecznie dowieźli podwójne zwycięstwo do mety.

13:48 - Uczestnicy 1. biegu wyjechali na tor.

13:44 - Na trybunach około 2 tysiące widzów.

13:41 - Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wracają do parku maszyn. Wkrótce pierwszy bieg.

13:39 - Rozpoczęła się prezentacja.

13:35 - Wkrótce prezentacja.

13:26 - Wylosowano I zestaw startowy.

13:25 - Próba toru dobiegła końca. Trwa kosmetyka nawierzchni. Kibice zapełniają trybuny.

13:20 - W Krośnie w próbie toru udział wzięli ze strony gości Mariusz Puszakowski i Jakub Jamróg, natomiast gospodarze desygnowali Clausa Vissinga i Mirosława Jabłońskiego.

12:47 - Składy potwierdzone. W Krośnie słoneczna pogoda. Zawody niezagrożone.

Jak niedzielne mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 4

Znów najlepiej ze startu zawodnik z 4. toru - tym razem stał tam Mirosław Jabłoński. Wygrał on w sposób niezagrożony. Za jego plecami Arkadiusz Madej i Michał Piosicki walczyli o 1 "oczko". Tę walkę przerwał defekt Piosickiego podczas 3. okrążenia. Przerwa.

Stal nie kalkuluje w Poznaniu. Kasprzak: Jedziemy walczyć o zwycięstwo

Bieg 7

Robert Miśkowiak w ogóle nie ruszył sprzed taśmy. Sygnalizował, że nie widział zielonego światła. "Misiek" ostatecznie wystartował, ale gospodarze byli już daleko z przodu. Kuriozalna sytuacja. Przerwa.

Bieg przerwany. Oskar Bober prawdopodobnie dotknął taśmy. Telewizyjne powtórki potwierdziły, że junior gości wjechał w taśmę. Ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał również Marcin Rempała.

Poobijany Peter Kildemand wygrał Grand Prix Słowenii

Bieg 13

W powtórce najlepiej spisał się Robert Miśkowiak, który najszybciej wyjechał sprzed taśmy. Za nim podążał Koza, którego od czasu do czasu atakował Gapiński. Przerwa.

Poważna kraksa na drugim łuku! Łogaczow wjechał w prowadzącego Miśkowiaka. Uderzył w nich jeszcze Koza. Ponadto upadł też Gapiński, który chciał ominąć całą trójkę. Czterech żużlowców na torze. Na owal wyjechały trzy ambulanse. Łogaczow podniósł się z toru, wygląda na to, że jemu nic się nie stało. Pozbierał się też Tomasz Gapiński. Najwięcej zabiegów trwa przy Miśkowiaku. Na szczęście zapowiada się na to, że żadnemu zawodnikowi nic poważnego się nie stało. Wszyscy do parku maszyn wracają o własnych siłach. Łogaczow oczywiście wykluczony z powtórki.

Unia chce sprostać wyjazdom. Baran: Nie jedziemy do Torunia na stracenie

Bieg 14
Marcin Rempała Rezerwa taktyczna za Claus Vissing
2

Od startu prowadził Robert Miśkowiak, który przypieczętował zwycięstwo gości w tym spotkaniu. Za jego plecami podążali gospodarze, lecz dystans dzielący ich do prowadzącego Miśkowiaka był spory. Defekt na ostatnim okrążeniu zanotował na trzecim miejscu Łogaczow.