Bieg 15
26
2 : 4
40

Najlepiej ze startu wyjechał Grzegorz Walasek, ale na wejściu w drugi wiraż Hans Andersen wjechał pod łokieć Polaka i objął prowadzenie. Tymczasem Walasek spadł najpierw na trzecie miejsce, a później, podczas 3. okrążenia, na ostatnie. Walasek zrezygnował ze ścigania na przedostatnim łuku i wolniutko dojechał do parku maszyn.

Bieg 12
24
2 : 4
36
Edward Mazur Rezerwa taktyczna za Mateusz Szczepaniak
2

Ze startu równo wyjechali Edward Mazur i Hans Andersen. Duńczyk nabrał jednak większej szybkości na wyjściu z wirażu po szerokiej i wyjechał na prowadzenie.

Bieg 11
22
3 : 3
32
Patrick Hougaard Rezerwa taktyczna za Zbigniew Suchecki
1

Grzegorz Walasek na pierwszym łuku napędzał się po szerokiej, ale skuteczny atak uniemożliwił mu wynoszący się z krawężnika Timo Lahti. Z tyłu Jamróg zawzięcie ścigał Hougaarda.

Bieg 10
19
4 : 2
29

Najlepiej ze startu wyjechał Edward Mazur, który objął prowadzenie. Na pierwszym łuku przy krawężniku Robert Miśkowiak wyprzedził Mateusza Szczepaniaka. W dalszej fazie wyścigu zawodnik Orła ścigał prowadzącego Mazura. Przerwa.

-> Tylko dwóch Polaków zapewniło sobie udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów

Bieg 9
15
5 : 1
27
Grzegorz Walasek Rezerwa taktyczna za Zbigniew Suchecki
2

Grzegorz Walasek zablokował Tomasza Gapińskiego i wyjechał na prowadzenie. Szybko dołączył do niego napędzający się po szerokiej Patrick Hougaard i gospodarze odnieśli pewne podwójne zwycięstwo.

Bieg 8
10
2 : 4
26

Grzegorz Walasek był szybki na dojeździe do łuku i wyjechał na prowadzenie. Po zewnętrznej atakował go jednak Hans Andersen i Duńczyk wyprzedził Polaka na początku drugiego okrążenia.

Bieg 7
8
2 : 4
22

Adrian Gała na wejściu w pierwszy łuk wypchnął na szeroką Zbigniewa Sucheckiego i wyjechał na 3. miejsce. Od startu prowadził natomiast Robert Miśkowiak. Przerwa.

-> Wzruszona rodzina Rifa Saitgariejewa. "Jesteśmy dumne z Rifa. Dziękujemy Polakom"

Bieg 6
6
1 : 5
18

Najlepiej ze startu wyjechał Grzegorz Walasek, ale na pierwszym łuku przyciął do krawężnika Tomasz Gapiński, który wypchnął dotąd prowadzącego Walaska. Skorzystał na tym też Jamróg, który również minął lidera gospodarzy.

Bieg 5
5
2 : 4
13

W powtórce bardzo dobrze ze startu wyjechał Edward Mazur, ale prowadził tylko przez moment, bowiem na wyjściu z pierwszego łuku po szerokiej wyprzedził go Timo Lahti.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Ruszał się m.in. Edward Mazur. Powtórka w pełnej obsadzie. Ostrzeżenie dla Edwarda Mazura i Hansa Andersena.

Bieg 2
3
1 : 5
9

Eryk Budzyń na pierwszym łuku napędził się po szerokiej i wyjechał na prowadzenie, wyprzedzając Adriana Gałę. Z tyłu Bober minął z kolei Nowińskiego. Bober był bardzo szybki i na początku trzeciego okrążenia wyprzedził Budzynia. Ten popełnił błąd na drugim łuku 3 okrążenia, który wykorzystał Gała.

Bieg 1
2
2 : 4
4

Równy start całej czwórki, ale goście szybsi na dojeździe do pierwszego łuku. Zawodnicy Orła wyjechali na podwójne prowadzenie, lecz na prostej przeciwległej startowej Andersen nie zauważył jadącego przy bandzie Lahtiego i przeszkodził mu w jeździe. Wykorzystał to Hougaard, który kilkanaście metrów dalej wyprzedził Fina.

13:45 - Uczestnicy pierwszego biegu wyjechali na tor.

13:38 - Trwa prezentacja.

13:36 - Widzów około 2000 w tym mniej więcej 15-osobowa grupa fanów z Łodzi.

13:34 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

13:32 - Wylosowano II zestaw startowy.

13:25 - Próba toru dobiegła końca. Wkrótce prezentacja.

13:15 - Rozpoczęła się próba toru.

12:59 - Zawodnicy obu drużyn mają za sobą obchód toru. W parku maszyn coraz głośniej - rozgrzewane są motocykle.

12:44 - W próbie toru, która planowo ma się rozpocząć o 13:15, udział wezmą: Mateusz Szczepaniak i Grzegorz Walasek (Speedway Wanda) oraz Hans Andersen i Timo Lahti (Orzeł).

12:41 - W Krakowie jest ciepło i słonecznie. Zawody są niezagrożone. Pozycje juniorskie uzupełnili odpowiednio: Michał Nowiński z numerem 15 (Speedway Wanda) oraz Adrian Gała z numerem 6 (Orzeł).

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?