Bieg 15
33
5 : 1
33

Gospodarze wystartowali atomowo i wygrali bardzo pewnie. Czas wyścigu: 60,02. Renault Zdunek Wybrzeże wygrało 46:44.

Bieg 14
28
3 : 3
32
Valentin Grobauer Rezerwa taktyczna za Łukasz Przedpełski
2

Zetterstroem zwyciężył z dużą przewagą. Gdańszczanie zapewnili sobie meczowe zwycięstwo. Czas wyścigu: 60,03.

Grobauer za Przedpełskiego jako rezerwa taktyczna.

Bieg 12
25
3 : 3
29

Grobauer wyszedł najlepiej ze startu, ale nie upilnował szarżującego Zetterstroema. Czas wyścigu: 60,03.

-> Propozycja: Zmiana organizatorów finału IMP i cyklu SGP

Bieg 10
22
4 : 2
26

Na trzecim okrążeniu Fajfer wyprzedził Przedpełskiego. Pewna wygrana Grobauera. Czas wyścigu: 60,03. Równanie toru.

Bieg 7
18
5 : 1
24

Tym razem to gospodarze popisali się lepszym startem, a później spokojnie dowieźli zwycięstwo do mety. Czas wyścigu: 60,03. Równanie toru.

Bieg 6
13
1 : 5
23

Denis Gizatullin najlepiej wyszedł ze startu, ale fatalnie rozegrał pierwszy łuk i dał się wyprzedzić obu rywalom. Potem stoczył zaciętą walkę o dwa punkty z Kamilem Brzozowskim. Czas wyścigu: 60,04.

-> GALERIA: Zobacz piękne podprowadzające podczas ostatnich imprez żużlowych

Bieg 5
12
3 : 3
18

Grobauer napędził się na pierwszym łuku po zewnętrznej i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do mety. Czas wyścigu: 60,02.

Bieg 4
9
3 : 3
15
Adrian Woźniak Rezerwa taktyczna za Tomasz Gąsior
1

Gizatullin do ostatnich metrów ścigał Fajfera, ale bez powodzenia. Czas wyścigu: 60,06. Przerwa na równanie toru.

Adrian Woźniak jako rezerwa taktyczna za Tomasza Gąsiora.

-> Zapraszamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w naszym quizie żużlowym!

Bieg 3
6
3 : 3
12

Ponownie goście bardzo dobrze wyszli spod taśmy. Na drugim okrążeniu jadący na ostatnim miejscu Przedpełski wyprzedził Brzozowskiego po zewnętrznej części toru. Czas wyścigu: 60,03.

Bieg 2
3
2 : 4
9

Ponownie żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk wygrali podwójnie start, jednak na pierwszym łuku drugiego okrążenia Woźniak wyprzedził Wawrzyniaka. Gąsior dostał ostrzeżenie za utrudnianie startu. Czas wyścigu: 60,03. Przerwa na polewanie toru.

Bieg 1
1
1 : 5
5

Gdańszczanie zdecydowanie wygrali start i nie dali się wyprzedzić ambitnie walczącemu Miesiącowi. Rempała jechał daleko z tyłu i nie nawiązał walki. Czas wyścigu: 60,06.

17:00 - Skończyła się prezentacja. Wkrótce start do pierwszego wyścigu. Na trybunach około 850 osób. Żużlowcy pojadą według drugiego zestawu startowego.

16:53 - Rozpoczęła się prezentacja.

16:40 - Koniec próby toru. Przyszedł czas na ostatnią kosmetykę przed meczem. Tor jest twardy i bardzo suchy.

16:33 - Ze strony opolskiej na próbę toru wyjechali Valentin Grobauer i Paweł Miesiąc.

16:32 - Na próbę toru wyjechali Magnus Zetterstroem i Renat Gafurow.

16:15 - Składy potwierdzone. Trenerzy obu drużyn nie dokonali żadnych zmian. Z numerami 7 i 15 pojadą Dawid Wawrzyniak i Tomasz Gąsior.

15:30 - W Opolu temperatura dochodzi do 30 stopni Celsjusza. Do tego jest bezchmurne niebo. Zawody nie są zagrożone.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 8

Ciekawy wyścig, bo niespodziewanie na początku włączył się do walki Gąsior, który przez całe pierwsze okrążenie jechał trzeci. Później został wyprzedzony przez Zetterstroema. Szwed przez chwilę minął też Gizatullina, ale kontra Rosjanina okazała się skuteczna. Gąsior zdefektował na trzecim okrążeniu podczas, gdy jechał jako ostatni. Czas wyścigu: 60,05.

-> Rafał Szombierski znów to zrobił. Jak przed sześcioma laty

Bieg 9

Miesiąc po tym, jak został przyblokowany przez Rempałę na końcu pierwszego okrążenia, nie kontynuował jazdy. Rempała był szybki, ale nie zdołał przeprowadzić skutecznego ataku. Czas wyścigu: 60,04.

Bieg 11

W powtórce bardzo efektownie walczyli ze sobą Krcmar i Rempała. Wygrał ten drugi. Czas wyścigu: 60,03.

Gizatullin na prostej przyblokował Gafurowa, co skończyło się upadkiem zawodnika Renault Zdunek Wybrzeża. Gafurow przekoziołkował przez kierownicę. Przez długi czas się nie podnosił. Karetka wyjechała na tor, na szczęście wstał o własnych siłach.

Błagania kibiców zostały wysłuchane. Karetka w parku maszyn! Gafurow został wykluczony, co spotkało się z protestami kibiców z Gdańska.

Pojawiły się informacje, że karetka będzie na stadionie do godziny 18:45.

Po 40 minutach oczekiwania, na trybunach pojawiły się pierwsze gwizdy.

Wciąż trwa przerwa w Opolu. Co jakiś czas wyjeżdża polewaczka na tor. Trwa oczekiwanie na karetkę.

Jeden z kibiców zasłabł i musiał zostać odwieziony do szpitala. Przerwa trochę się przedłuży.

Bieg 13

Przedpełski i Fajfer ostro walczyli o punkt. Fajfer wszedł bardzo odważnie pod rywala i w konsekwencji upadł zawodnik Kolejarza. Jako że do sytuacji doszło na wejściu w czwarte okrążenie, wynik został zaliczony.