Niezagrożone podwójne zwycięstwo pary Stali Gorzów.

Ciekawą walkę o 2 punkty stoczyli Patryk Rolnicki i Przemysław Liszka.

Bieg 16
Sebastian Niedźwiedź Rezerwa zwykła za Alex Zgardziński
1

Jadący na drugiej i trzeciej pozycji zawodnicy Falubazu co chwilę zamieniali się miejscami. Przerwa.

Bieg 13

Alex Zgardziński przez cały wyścig jechał bardzo blisko Adriana Cyfera, ale nie zdołał skutecznie go zaatakować. Ponadto Mateusz Burzyński otrzymał ostrzeżenie od arbitra za utrudnianie startu.

Bieg 11
Sebastian Niedźwiedź Rezerwa zwykła za Arkadiusz Potoniec
0

Najlepiej wystartował Dominik Kubera, do którego prędko dołączył Daniel Kaczmarek. W dalszej fazie wyścigu Kubera stracił drugą lokatę na rzecz Zgardzińskiego.

Bieg 7

Arkadiusz Madej był bliski wyprzedzenia Arkadiusza Potońca na drugim okrążeniu. Zielonogórzanin zdołał jednak obronić swoją pozycję.

Bieg 4

Tarnowianie byli bez szans w starciu z młodzieżowcami Fogo Unii Leszno. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 1

17:18 - O kolejności na mecie zadecydował moment startowy. Pech dotknął Daniela Kaczmarka, który zanotował defekt motocykla jadąc na trzeciej pozycji.

17:15 - Arbiter, Grzegorz Sokołowski, nie dopuścił do udziału w zawodach drużyny gospodarzy! Sędzia za powód podał brak obecności w parku maszyn wszystkich zgłoszonych do rywalizacji przez GKM juniorów. Nieobecny był Mateusz Danielewicz.

17:10 - Widzów ok. 350.

17:03 - Leszczynianie po pięciu rundach Ligi Juniorów mają 11,5 punktu przewagi nad drugą w tabeli Betard Spartą Wrocław. W dotychczasowych rundach tylko raz nie zwyciężyli. Jeśli wygrają w Grudziądzu, lub nie ukończą zawodów niżej niż Betard Sparta i Ekantor.pl Falubaz, to będą pewni zwycięstwa w całym cyklu.

16:35 - W Grudziądzu ciepło i słonecznie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zawody się odbyły.

Bieg 2

Gorzowianie w spokojnym tempie dojechali do mety. Momentami popisywali się jazdą na jednym kole. Po biegu przeprowadzono kosmetykę toru.

Bieg 3

Zdecydowane zwycięstwo odniósł Alex Zgardziński. Potoniec przez pierwsze dwa okrążenia ścigał Kopcia-Sobczyńskiego, ale później stracił dystans.

Na drugim łuku upadł Marcin Kościelski. Na domiar złego wpadł w niego Arkadiusz Potoniec. Wyścig przerwany. Na szczęście obaj po dłuższej chwili podnieśli się z toru i samodzielnie udali do parku maszyn. Są zdolni do dalszej jazdy.

Bieg 5

Szczotka dobrze wystartował, ale pojechał za szeroko na pierwszym łuku co wykorzystała para Betard Sparty Wrocław.

Szykuje się dłuższa przerwa w zawodach, ponieważ do szpitala udał się Marcin Kościelski, który ucierpiał w 3. biegu. Organizatorzy oczekują na powrót karetki. Początkowo zawodnik został dopuszczony do dalszej jazdy, lecz w parku maszyn źle się poczuł i został wysłany na badania.

Bieg 8

Świetnym startem popisał się Adrian Cyfer, który na pierwszym łuku założył całą stawkę. Bartosz Smektała zanotował defekt motocykla jadąc na trzeciej pozycji. Równanie toru.

Bieg 9

Spacerowe tempo wrocławian.

Marcin Kościelski został w grudziądzkim szpitalu na dokładniejszych badaniach, ale wszystko wskazuje na to, że nic poważnego mu nie dolega.

Bieg 10

Marcin Turowski zerwał taśmę, dlatego w powtórce pojechali jedynie reprezentanci tarnowskiej Unii.

Bieg 12

Wrocławianie na 1. łuku wypchnęli torunianina i odnieśli pewne podwójne zwycięstwo. Przerwa.

Bieg 15

Marcin Turowski nie sprawił niespodzianki. W starciu z leszczyńskimi Bykami był bez szans.

Bieg 17

W tym wyścigu głównie decydował start i pierwszy łuk. Na trasie nie działo się nic emocjonującego. Pewne zwycięstwo gorzowian.