Bieg 14
23
2 : 4
25

Świetny start Łotyszy. Zawodnicy Lokomotivu momentalnie objęli podwójne prowadzenie, ale na pierwszym łuku drugiego okrążenia Tomasz Gapiński popisał się śmiałym atakiem, dzięki czemu wyprzedził Fredrika Lindgrena. Przez moment przed Szwedem znalazł się również Robert Miśkowiak, jednak "Fredka" szybko skontrował.

Bieg 13
21
1 : 5
21

Tomasz Gapiński wygrał start, ale już na pierwszej prostej wyprzedzili go obaj Łotysze! Kapitalny manewr przyjezdnych. W walkę o czołowe lokaty nie włączył się Hans Andersen. Zacięta walka o mistrzostwo Nice PLŻ.

-> Nowy prezes Kolejarza potrafi łączyć. Zapowiada walkę o wysokie cele

Bieg 12
20
5 : 1
16

Bezapelacyjne zwycięstwo Jakuba Jamroga. Michał Piosicki skutecznie odpierał ataki Maksima Bogdanowa. Orzeł obejmuje dwupunktowe prowadzenie w dwumeczu!

Bieg 11
15
5 : 1
15

Łodzianie wygrali start, dzięki czemu momentalnie objęli podwójne prowadzenie. Kjastas Puodżuks minął swojego kolegę z pary, a następnie próbował gonić przeciwników. Starania Łotysza nie przyniosły żadnego rezultatu. Gospodarze znów obejmują prowadzenie w tym meczu.

Bieg 10
10
3 : 3
14

Pierwszy łuk na swoją korzyść rozegrał Andrzej Lebiediew. Później Łotysz nie miał najmniejszego problemu z zainkasowaniem trzech punktów. Spore różnice pomiędzy zawodnikami. Przerwa na kosmetykę toru.

-> GALERIA: Piękne podprowadzające podczas ostatnich imprez żużlowych

Bieg 9
7
1 : 5
11

Zdecydowanie lepszym refleksem na starcie popisali się goście z Daugavpils. Kjastas Puodżuks niezagrożenie pomknął po trzy punkty. Joonas Kylmaekorpi musiał uważać na ataki Hansa Andersena.

Bieg 7
6
4 : 2
6

Łodzianie popisali się świetnym refleksem na starcie, dzięki czemu błyskawicznie objęli podwójne prowadzenie. Na drugim łuku drugiego okrążenia Andrzej Lebiediew minął Hansa Andersena. Później rzucił się w pogoń za Timo Lahtim, ale nie zdołał go pokonać. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Niekorzystny bilans finalistów w dwumeczach decydujących o mistrzostwie Polski

Bieg 4
2
2 : 4
4

Andrzej Lebiediew już na pierwszym okrążeniu wyprzedził obydwu rywali. Na torze zrobiło się spore zamieszanie, co wykorzystał Jewgienij Kostygow. Oskar Bober do samego końca atakował rywala, jednak bezowocnie. Kostygow otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie procedury startu. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zachęcamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w quizie żużlowym!

Bieg 1

Timo Lahti błyskawicznie uporał się z rywalami, a następnie pewnie pomknął po trzy punkty. Hans Andersen wyraźnie przegrał start. Później gonił Maksima Bogdanowa. Na ostatnim łuku Duńczyk odważnie zaatakował rywala, w konsekwencji czego ten zaliczył upadek. Reprezentant kraju Hamleta zahaczył Łotysza. Czekamy na werdykt arbitra. Andersen został wykluczony. Wyniki biegu zaliczono.

13:51 - na torze pojawiają się uczestnicy pierwszego wyścigu.

13:50 - zawodnicy powrócili do parku maszyn. Niebawem początek spotkania.

13:36 - rozpoczyna się prezentacja.

13:30 - zawody zostaną rozegrane według pierwszego zestawu startowego.

13:26 - do prezentacji z zawodnikami mają wyjechać siatkarki Budowlanych Łódź, które będą wspierać łódzkich żużlowców. Stadion coraz bardziej się zapełnia. Pozostaje już niewiele wolnych miejsc.

13:25 - koniec próby toru. Trwa kosmetyka nawierzchni.

13:20 - na owalu pojawił się także zawodnik gospodarzy - Timo Lahti.

13:18 - rozpoczęła się próba tory. Ze strony Lokomotivu nawierzchnię testują Joonas Kylmaekorpi i Andrzej Lebiediew.

12:56 - na niebie pojawiło się słońce. Na widowni zasiada już sporo kibiców.

12:52 - składy potwierdzone. Duet juniorski Orła Łódź stworzą Michał Piosicki oraz Oskar Bober, natomiast o sile formacji młodzieżowej Lokomotivu Daugavpils stanowić będą Davis Kurmis i Jewgienij Kostygow.

12:20 - w Łodzi jest w miarę ciepło. Mecz powinien odbyć się bez żadnych przeszkód. Kibice przybywają na stadion. Wiele wskazuje na to, że spotkanie będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem z ich strony.

-> Oglądaj finał Nice PLŻ: Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils (TRANSMISJA)

Pierwszy mecz finałowy Nice Polskiej Ligi Żużlowej zakończył się triumfem Lokomotivu Daugavpils 47:43.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 2

Juniorzy Orła wygrali start i pewnie prowadzili. Wydawało się, że dowiozą do mety podwójne zwycięstwo, ale tak się nie stało. Oskar Bober miał problemy z motocyklem, przez co spadł z drugiej lokaty na trzecią. W sprzęcie młodego zawodnika spaliło się sprzęgło.

Bieg został przerwany. Jewgienij Kostygow zerwał taśmę. Łotysz został wykluczony z powtórki.

Bieg 3

Wyścig bez historii. Pewne zwycięstwo Joonasa Kylmaekorpiego. Defekt na ostatnim miejscu zanotował Tomasz Gapiński.

Bieg 5

Tomasz Gapiński na wyjściu z pierwszego łuku zablokował Fredrika Lindgrena, na czym skorzystał Jakub Jamróg. Szwed próbował gonić rywali, ale bez rezultatu. Defekt na ostatnim miejscu zanotował Maksim Bogdanow.

Bieg 6

Pewne zwycięstwo przyjezdnych. Defekt na drugiej lokacie zanotował Robert Miśkowiak. Michał Piosicki również miał problemy z motocyklem, ale dojechał do mety.

Nierówny start. Bieg został przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie. Joonas Kylmaekorpi otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie rozpoczęcia wyścigu.

Bieg 8

Na dojeździe do pierwszego łuku najszybszy był Robert Miśkowiak. Pod koniec premierowego okrążenia dołączył do niego Oskar Bober, ale tylko na chwilę. Fredrik Lindgren szybko przeprowadził kontratak. Maksim Bogdanow przez cały wyścig jechał daleko z tyłu. Ostatecznie nie dojechał do mety. Wygląda na to, że Łotysz ma problemy zdrowotne.

Bieg 15

Pewna wygrana Timo Lahtiego. Defekt na trzeciej lokacie zanotował Joonas Kylmaekorpi. Jakub Jamróg próbował wyprzedzić Andrzeja Lebiediewa, ale bez rezultatu.

Lokomotiv Daugavpils wygrywa finał Nice Polskiej Ligi Żużlowej!