7 Martin Smolinski 1 1 0 d d - 2
8 Leon Madsen w 0 1 1 2 2 6
18 Mark Riss 0 0
Bieg 23

Żużlowcy Boll Team dobrze pokonali pierwszy łuk i wysforowali się na prowadzenie. Na dystansie pięknie jednak spisał się Pawlicki, który znakomitymi akcjami wysforował się na prowadzenie. Na ostatnim łuku z kolei świetny atak przypuścił Zmarzlik dając swojej drużynie triumf w całych zawodach.

Bieg 22

Hancock nie wytrzymał nerwów i dotknął taśmy, zatem tylko katastrofa odbierze zawodnikom Boll Team miejsce w finale. W powtórce Holder jechał bardzo pewnie i wygrał bez większych problemów. Nic to jednak nie dało jego drużynie.

Bieg 21
Mark Riss Rezerwa zwykła za Martin Smolinski
0

Lindbaeck prowadził od startu. Kasprzak szukał szczęścia pod bandą i spadł na ostatnie miejsce. Na drugim okrążeniu minął jednak Rissa i chciał zaatakować też Madsena. Ten ostatecznie się obronił, a nawet miał chrapkę na pozycję prowadzącego Lindbaecka.

Bieg 20
Maksym Drabik Rezerwa zwykła za Szymon Woźniak
1
Paweł Przedpełski Rezerwa zwykła za Chris Holder
0

Hancock świetnie wymanewrował rywali na pierwszym łuku i wysunął się na prowadzenie. Problemy ze znalezieniem odpowiedniej ścieżki miał z kolei Przedpełski, którego Drabik zasypywał szprycą.

Bieg 19
Max Fricke Rezerwa zwykła za Grigorij Łaguta
1

Taśma Doyle'a w bardzo ważnym momencie zawodów. Para Fogo Power wygrała start, ale Fricke szybko wyprzedził Pawlickiego. Ten jednak nie dał za wygraną i na drugim łuku drugiego okrążenia odbił druga pozycję. Bezproblemowy triumf Zmarzlika. Fogo Power w finale.

Bieg 18
Erik Riss Rezerwa zwykła za Tobias Kroner
3

Riss dość niespodziewanie wysforował się na prowadzenie i nie miał nawet większych problemów z pokonaniem Madsena. Smolinski zrezygnował z jazdy na ostatniej pozycji. Przerwa.

Bieg 17
3

Boll Team wygrał ten bieg na starcie. Doyle wziął na siebie mistrzów świata z Monstera, ale ci nie byli w stanie pokonać Australijczyka. Pewny triumf Fricke'a.

Bieg 16
Adrian Miedziński Rezerwa zwykła za Antonio Lindbaeck
0

Zawodnicy Nice Racing wyszli na prowadzenie, ale Miedziński stracił drugie miejsce na rzecz zawodników z Fogo Power. Najpierw Zmarzlik piękną akcją minął go pod bandą, a potem mniej finezyjnie ale efektywnie na punktowaną pozycję awansował Pawlicki.

Bieg 15
1
3

Atomowy start i pewne zwycięstwo Drabika. Milik uporał się z City Team na pierwszym okrążeniu i dołączył do swojego kolegi.

Bieg 14
2

Smolinski zanotował lotny start, bieg przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie, Niemiec z ostrzeżeniem. W drugiej odsłonie Smolinski wyszedł ze startu bardzo wysoko i zanotował defekt. Na prowadzenie wysunęła się para Boll. Madsen nie miał większych szans w pogoni za Fricke. Przerwa.

Bieg 13

Zawodnicy z Monstera świetnie wystartowali i objęli podwójne prowadzenie. Hancock uciekł do przodu, zaś Holder musiał bronić się przed Nice Racing.

Bieg 12
0

Ostra walka Milika i Pawlickiego na pierwszym okrążeniu, z której zwycięsko wyszedł ten drugi. Na dystansie ostatni Zmarzlik przedarł się przed Drabika. Próbował zabrać się też za Milika, ale przegrał o pół motocykla.

Bieg 11
Adrian Miedziński Rezerwa zwykła za Krzysztof Kasprzak
1
0

Huckenbeck znów popisał się dobrym startem i nie dał szans rywalom na dystansie. Z początku Riss starał się kąsać atakami Miedzińskiego, ale bezskutecznie.

Bieg 10
Maksym Drabik Rezerwa zwykła za Vaclav Milik
2
1

Doyle ruszył się tuż przed puszczeniem taśmy i sędzia zarządził powtórkę w pełnym składzie. Ostrzeżenie dla Australijczyka. W powtórce Drabik i Doyle równo wyszli ze startu, ale górę wzięło doświadczenie Australijczyka. Drabik z początku trzymał się jednak tuż za plecami swojego rywala. Potem musiał uważać na ataki Fricke'a.

Bieg 9

Atomowy start i pewne zwycięstwo Zmarzlika. Z początku trochę problemów z rywalami miał Pawlicki, ale szybko wysunął się na drugie miejsce. Na dystansie jeszcze na chwilę minął go Madsen, ale Duńczyka podniosło i Pawlicki szybko odbił drugie miejsce. Madsen dostał za tę sytuację ostrzeżenie.

Bieg 8
1

Holder miał problemy na wyjściu z pierwszego łuku i minęła go dwójka z City Team. Wydawało się, że Australijczyk powinien sobie poradzić przynajmniej z Rissem, jednak ten poprawnie trzymał krawężnik i nie dał sobie wyrwać zwycięstwa. Hancock poza zasięgiem.

Bieg 7

Doyle dobrze obronił się przed Kasprzakiem na pierwszym łuku i wysunął się na prowadzenie. Na dystansie doskoczył do niego Lindbaeck, choć Australijczyk znów spisał się poprawnie. Defekt Łaguty na ostatnim miejscu. Przerwa na równanie.

Bieg 6
2

Klasa powracającego po kontuzji Drabika, który świetnie rozegrał pierwszy łuk. Woźniak po zewnętrznej nie miał problemów z zawodnikami Trans MF, choć ponownie Smolinski trzymał się za rywalami. Woźniak pod koniec wyprzedził Drabika. Tym razem nie było rekordu toru.

Bieg 5

Zmarzlik świetnie wystartował i mimo naporu ze strony Holdera, wysforował się na prowadzenie. Jeszcze na pierwszym okrążeniu wydawało się, że dołączy do niego Pawlicki, ale ostatecznie spadł na ostatnią pozycję. Czas i nowy rekord - 58,25.

Bieg 4

Doyle dobrze wystartował, ale nie przypilnował Huckenbecka i ten po zewnętrznej wysunął się na czoło stawki. Jeszcze na pierwszym okrążeniu z jazdy zrezygnował ostatni Kroner. Boll Team bez szans w starciu z Huckenbeckiem. Czas - 58,69, kolejny rekord.

Bieg 3

Kasprzak założył Milika i wyszedł na prowadzenie. Na przeciwległej prostej zawodnicy Eko-Dir odeszli za szeroko i Lindbaeck przecisnął się na drugą pozycję przy krawężniku. Pewny triumf Nice Racing. Nowy rekord - 59,13. Przerwa na równanie.

Bieg 2

Defekt Madsena na pierwszym łuku na ostatniej pozycji. Nie zjechał jednak z toru i został zdublowany. Ponownie zawodnicy w kaskach czerwonym i niebieskim objęli podwójne prowadzenie po pierwszym łuku, choć Smolinski trzymał się tuż za plecami Hancocka. 59,69 - to kolejny rekord toruńskiego toru.

Bieg 1

Zawodnicy Fogo Power dobrze wystartowali i właściwie nie dali szans swoim rywalom. Huckenbeck nie tracił jednak dystansu. Nowy rekord toru wynosi 59,9 sekundy.

17:52 - Koniec prezentacji. Na trybunach jest ok. 9 500 osób.

17:42 - Rozpoczyna się prezentacja.

17:37 - Kibice obejrzeli właśnie film zapowiadający inaugurację sezonu żużlowego.

17:30 - W toruńskim parku maszyn jest już coraz głośniej. Nie tylko ze względu na motocykle zawodników, które grzeją ich mechanicy, ale i specjalne motory, na których uczestnicy turnieju wyjadą wkrótce do prezentacji.

16:58 - Od kilkudziesięciu minut zawodnicy wszystkich teamów zaliczają obchód toru. Aktualnie nawierzchnię sprawdzają Nice Racing i Eko-Dir Speedway Team.

16:45 - W Toruniu właśnie zaczęło wychodzić słońce. Cały dzień było jednak dość wietrznie i pochmurnie. Na szczęście opady deszczu - jeśli w ogóle się zdarzały - były dość delikatne.