Bieg 12
20
2 : 4
16

Sundstroem na ostatnich metrach wyprzedził Okoniewskiego. Szwed popisał się świetnym atakiem przy krawężniku.

Bieg 10
18
3 : 3
12
Kamil Wieczorek Rezerwa zwykła za
1

Okoniewski przez dwa okrążenia nękał atakami Fajfera, ale ten był bezbłędny. Przerwa na prace torowe.

-> Zawodnik GTM Startu Gniezno dużo zainwestował. Takiego sprzętu jeszcze nie miał

Bieg 6
15
4 : 2
9
Marcin Turowski Rezerwa zwykła za
0

Wawrzyniak wygrał start, a następnie pewnie pomknął po zwycięstwo.

Bieg 4
11
4 : 2
7

Gollob popisał się świetnym startem z czwartego pola, dzięki czemu zamknął rywali. Mistrz świata z 2010 roku zanotował pewne zwycięstwo. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Rycerze wrócą do Grodu Lecha. Po raz dziewiąty będą walczyć o królewską koronę

0

Okoniewski koncertowo rozegrał pierwszy łuk, ale na drugim wirażu musiał uznać wyższość Thomsena. Zawodnik Wybrzeża popisał się świetnym atakiem przy krawężniku.

Bieg 2
4
4 : 2
2

Kossakowski popisał się najlepszym refleksem na starcie, jednak już na pierwszym łuku minął go Wawrzyniak. Wieczorek poradził sobie na trasie z Turowskim. Później chciał zaatakować Kossakowskiego, ale bez efektu.

Bieg 1

Sundstroem wygrał start. Trzensiok rzucił się w pogoń za Szwedem, ale w pewnym momencie przeszarżował i zanotował upadek.

15:58 - uczestnicy pierwszego biegu już na torze. Na trybunach zasiadło około 1000 osób.

15:52 - składy potwierdzone. W szeregach gości zabraknie awizowanego Renata Gafurowa.

15:46 - w sparingu na pewno nie wystąpi Mateusz Rujner, który nabawił się drobnego urazu łokcia w czasie jednego z treningów.

15:45 - roszenie nawierzchni zakończone.

15:42 - zawodnicy powrócili do parku maszyn. Niebawem początek spotkania, aktualnie trwa kosmetyka toru.

15:28 - rozpoczęła się próba toru.

15:15 - obchód i prace na torze dobiegły końca. Nawierzchnia jest bardzo twarda.

15:00 - gdańszczanie rozpoczęli obchód toru.

14:35 - trwają prace torowe.

14:10 - w Grudziądzu jest ciepło, co jakiś czas słońce przebija się przez chmury. Sparing niezagrożony. -> FOTO.

Bieg 5
1

Bieg bez historii. Wieczorek nie włączył się w walkę o punkty. Bieliński natomiast nie pojawił się na starcie.

Bieg 7

Trzensiok zanotował defekt na końcu stawki. Junior grudziądzkiej drużyny zaprezentował bardzo chaotyczną jazdę. Przez moment był drugi, ale później obierał złe ścieżki, w konsekwencji czego spadł na ostatnią lokatę. Przerwa na prace torowe.

-> Artiom Łaguta zainwestował w sprzęt. Celem play-offy z GKM-em i awans do Grand Prix

Bieg 8

Bieliński ponownie nie zameldował się na starcie. Sundstroem wygrał z ogromną przewagą nad rywalami.

Bieg 9

Bieg odbył się w trzyosobowym zestawieniu. Duża przewaga Pieszczka. Thomsen był minimalnie wolniejszy od Trzensioka.