WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

ATP Londyn: program i wyniki

Lider światowego rankingu Rafael Nadal przewodzi stawce 56 zawodników w otwierającym krótki okres gry na trawie turnieju w londyńskim Queen's Clubie. Wywalczonego przed rokiem tytułu broni Amerykanin Sam Querrey (ATP 26). O swoje piąte trofeum zagra natomiast jego rodak, Andy Roddick (ATP 10).
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

AEGON Championships, Londyn (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 627,7 tys. euro

finał:

poniedziałek, 13 czerwca

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) 3:6, 7:6(2), 6:4

półfinał:

sobota, 11 czerwca

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Andy Roddick (USA, 3) 6:3, 6:1
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - James Ward (Wielka Brytania, WC) 6:3, 7:6(7)

ćwierćfinał:

piątek, 10 czerwca

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Marin Čilić (Chorwacja, 8) walkower
Andy Roddick (USA, 3) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) 6:2, 6:2
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 6:7(3), 6:4, 6:1
James Ward (Wielka Brytania, WC) - Adrian Mannarino (Francja) 6:2, 6:7(14), 6:4

III runda (1/8 finału):

piątek, 10 czerwca

James Ward (Wielka Brytania, WC) - Sam Querrey (USA, 13) 3:6, 6:3, 6:4

czwartek, 9 czerwca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Radek Štěpánek (Czechy) 6:3, 5:7, 6:1
Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Janko Tipsarević (Serbia, 14) 6:4, 7:6(3)
Andy Roddick (USA, 3) - Kevin Anderson (RPA, 15) 6:4, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - Michaël Llodra (Francja, 10) 4:3 i krecz
Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) - David Nalbandian (Argentyna, 9/WC) 7:5, 6:1
Marin Čilić (Chorwacja, 8) - Thomaz Bellucci (Brazylia, 11) 7:6(3), 0:6, 6:3
Adrian Mannarino (Francja) - Juan Martín del Potro (Argentyna, 12) 7:6(3), 7:6(7)

II runda (1/16 finału):

czwartek, 9 czerwca

Adrian Mannarino (Francja) - Gilles Simon (Francja, 6) 6:7(4), 6:4, 3:0 i krecz

środa, 8 czerwca

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Matthew Ebden (Australia, Q) 6:4, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Xavier Malisse (Belgia) 6:3, 5:7, 6:3
Marin Čilić (Chorwacja, 8) - Arnaud Clément (Francja, Q) 6:4, 6:4
David Nalbandian (Argentyna, 9/WC) - Ilija Bozoljac (Serbia, Q) 6:4, 6:4
Thomaz Bellucci (Brazylia, 11) - Marsel İlhan (Turcja) 6:2, 6:7(3), 7:6(5)
Juan Martín del Potro (Argentyna, 12) - Igor Kunicyn (Rosja) 6:4, 6:4
Janko Tipsarević (Serbia, 14) - Michael Russell (USA) 7:6(3), 7:6(5)
Kevin Anderson (RPA, 15) - Donald Young (USA) 6:2, 6:4
Radek Štěpánek (Czechy) - Ivan Ljubičić (Chorwacja, 16) 0:6, 7:5, 6:4

wtorek, 7 czerwca

Andy Roddick (USA, 3) - Feliciano López (Hiszpania) 7:6(2), 6:7(5), 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - Michael Berrer (Niemcy) 6:0, 6:1
Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) - Nicolas Mahut (Francja) 6:2, 6:3
Michaël Llodra (Francja, 10) - Julien Benneteau (Francja) 6:4, 7:5
Sam Querrey (USA, 13) - Rainer Schüttler (Niemcy) 7:6(6), 5:7, 6:3
James Ward (Wielka Brytania, WC) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 4) 7:6(3), 6:3

I runda:

wtorek, 7 czerwca

David Nalbandian (Argentyna, 9/WC) - Ilja Marczenko (Ukraina) 6:3, 6:4
Juan Martín del Potro (Argentyna, 12) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 6:2
Janko Tipsarević (Serbia, 14) - Blaž Kavčič (Słowenia) 6:4, 6:4
Kevin Anderson (RPA, 15) - Ivo Karlović (Chorwacja) 6:4, 7:6(2)
Matthew Ebden (Australia, Q) - Somdev Devvarman (Indie) 7:5, 6:3
Radek Štěpánek (Czechy) - Go Soeda (Japonia) 6:1, 6:3
Adrian Mannarino (Francja) - Ernests Gulbis (Łotwa) 6:3, 6:3
Michael Russell (USA) - Denis Gremelmayr (Niemcy) 6:3, 7:5
Xavier Malisse (Belgia) - Matthias Bachinger (Niemcy) 6:4, 6:4

poniedziałek, 6 czerwca

Michaël Llodra (Francja, 10) - Jaroslav Pospíšil (Czechy) 6:3, 6:2
Thomaz Bellucci (Brazylia, 11) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) 3:6, 7:6(8), 6:2
Sam Querrey (USA, 13) - Kei Nishikori (Japonia) 6:3, 6:4
Ivan Ljubičić (Chorwacja, 16) - Ryan Sweeting (USA) 7:6(6), 6:2
Julien Benneteau (Francja) - Daniel Brands (Niemcy) 6:7(6), 6:1, 6:4
Michael Berrer (Niemcy) - Ryan Harrison (USA, WC) 7:6(7), 2:6, 7:5
James Ward (Wielka Brytania, WC) - Daniel Cox (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:1
Rainer Schüttler (Niemcy) - Bobby Reynolds (USA, Q) 6:1, 6:1
Igor Kunicyn (Rosja) - Alex Bogomolov Jr. (USA) 6:4, 6:6 i krecz
Nicolas Mahut (Francja) - Oliver Golding (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:4
Ilija Bozoljac (Serbia, Q) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:4, 6:4
Donald Young (USA) - Andreas Haider-Maurer (Austria) 6:4, 6:7(5), 6:2
Feliciano López (Hiszpania) - Dmitrij Tursunow (Rosja) 7:6(4), 6:3
Arnaud Clément (Francja, Q) - Benoît Paire (Francja) 7:5, 6:3
Marsel İlhan (Turcja) - Jan Hájek (Czechy) 6:4, 6:4

wolne losy: Rafael Nadal (Hiszpania, 1); Andy Murray (Wielka Brytania, 2); Andy Roddick (USA, 3); Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 4); Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5); Gilles Simon (Francja, 6); Fernando Verdasco (Hiszpania, 7); Marin Čilić (Chorwacja, 8)

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×