Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W Poznaniu marzą o innym torze. Nie jest to takie proste

Przy okazji zawodów żużlowych w Poznaniu czasem pada zarzut, że tamtejszy tor jest za długi i brakuje na nim emocji. - Marzyłoby nam się, by jego geometria była nieco inna. W przyszłości chcielibyśmy tym tematem się zająć - mówi Arkadiusz Ładziński.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
WP SportoweFakty / Wojciech Klepka

W Poznaniu odbył się w miniony weekend finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Co prawda organizatorom nie sprzyjała pogoda, ale otrzymywali zewsząd pochwały, że mimo tego udało im się przygotować tor do zawodów. Wielkopolanie mają apetyt na kolejne międzynarodowe imprezy i nie można wykluczyć, że takowe zawitają do Poznania. Jedynym mankamentem, jeśli chodzi o ten ośrodek, jest zbyt długi tor. Często mówi się na niego żartobliwie lotnisko. Jest bowiem długi, a to nie sprzyja walce między żużlowcami.

W poznańskim klubie też dostrzegają ten problem i chcieliby w przyszłości się z nim uporać. - Jeśli chodzi o tor, to marzy nam się, by jego geometria była nieco inna. W niedalekiej przyszłości chcielibyśmy tym tematem się zająć. Muszę jednak podkreślić, że nie wszystko zależy od nas. Nasz obiekt należy do miasta, a zarządza nim POSiR. Na pewno będziemy o zmianach przy torze rozmawiać. Przede wszystkim powinien być on krótszy. Nie wszystko w tym temacie zależy jednak od nas, a kluczową kwestią są fundusze - tłumaczy prezes Naturalnej Medycyny PSŻ-u, Arkadiusz Ładziński.

Poznaniacy zaznaczają w każdym razie, że i tak wykonali już duży postęp, jeśli chodzi o przygotowanie toru. - Geometria się co prawda nie zmieniła, ale jest to już inne ściganie niż choćby przed rokiem, gdy gościnnie startowała u nas Sparta Wrocław. Pracowaliśmy nad nawierzchnią i myślę, że zawody są teraz znacznie atrakcyjniejsze niż wcześniej. Może nie uda nam się zmienić w tym roku geometrii, ale nadal będziemy nad jakością zawodów w Poznaniu pracować. A fakt, że podczas ostatniego finału IMŚJ pobito rekord toru świadczy o tym, że z naszą nawierzchnią nie jest wcale tak źle - kwituje Arkadiusz Ładziński.

ZOBACZ WIDEO Stadion Orła Łódź robi wrażenie. Zobacz na jakim jest etapie (WIDEO)Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy geometria toru w Poznaniu powinna ulec zmianie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

 • Marcin Speedway Zgłoś komentarz
  szkoda czasu na mecze z jazdaiego nud nuda nuda
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Długość toru nie ma nic wspólnego z jakością nawierzchni toru.Geometrię można było by zmienić jeżeli uważają gospodarze.Może poprawić widowiskowość zawodów.
   • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
    Panie prezesie, nie ma co ukrywać, że przydałoby się zmienić nieco geometrię naszego toru i trochę go skrócić żeby poprawić widowisko. Jednak uważam, że należy to robić "z
    Czytaj całość
    głową" żeby nie spartaczyć toru jeszcze bardziej po tej modernizacji. Przykładem jest Rybnik, gdzie po przebudowie tamtejszego toru, wyglądał on tragicznie. Pisze wyglądał bo w zimie przed tym sezonem trochę go poprawili i teraz już lepiej wygląda. Zgadzam się natomiast z tym, że ściganie w tym roku jest trochę bardziej atrakcyjne niż w zeszłym roku chociaż trzeba uczciwie przyznać, że i z tym wielkiego szału nadal u nas nie ma. Jeśli chodzi o stan toru po długotrwałych opadach deszczu to widać, że jest bardzo duży postęp w stosunku do tego co było kiedyś. Jest przede wszystkim bardziej równy a - jak prezes wspomniał - rekord toru ustanowiony przez Fricka mówi sam za siebie, że z jego stanem nie jest tak źle jak niektórym się wydaje.
    • yes Zgłoś komentarz
     "Muszę jednak podkreślić, że nie wszystko zależy od nas" - w Łodzi praca wre....
     • malin1976 Zgłoś komentarz
      A pisałem żeby tego kloca przy okazji remontu stadionu skrócić .
      • AMON Zgłoś komentarz
       Przebudowa łuków pomoże tak jak u nas w Gnieźnie długość toru nie ma znaczenia :)
       • mnich Przemysław Zgłoś komentarz
        Żużel na trawie jest bardziej eko!!!
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×