Kokpit Kibice

Lance Stroll: Robert wskazał, co należy poprawić

- Robert ma olbrzymie doświadczenie i pomaga wskazać słabe strony bolidu oraz kierunek rozwoju. Po swoich jazdach wskazał obszary, w których powinniśmy poprawić bolid - mówi Lance Stroll, kierowca wyścigowy zespołu Williams.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Lance Stroll za kierownicą Williamsa Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Lance Stroll za kierownicą Williamsa

Williams w nadchodzącym sezonie Formuły 1 będzie dysponował najmniej doświadczonym składem kierowców wyścigowych. 19-letni Lance Stroll zaliczy dopiero drugi rok startów w F1, natomiast Siergiej Sirotkin debiutuje w najlepszej serii wyścigowej świata. W takiej sytuacji rola rezerwowego i rozwojowego kierowcy, jaką pełni Robert Kubica jeszcze zyskuje na znaczeniu.

- Rozwój samochodu to obecnie najważniejsza część tej gry. Każdy chce być szybszy od konkurencji i my robimy to samo. Wierzę, że razem z Siergiejem i Robertem będziemy w stanie pomóc zespołowi, jak najlepiej to możliwe. Robert ma olbrzymie doświadczenie i pomaga wskazać słabe strony bolidu oraz kierunek rozwoju - powiedział Stroll, który w swoim pierwszym sezonie w F1 siedmiokrotnie kończył wyścigi na punktowanej pozycji.

- Robert, jako kierowca rezerwowy bierze z nami udział w testach, pojawi się też na kilku piątkowych treningach i bardzo nam pomaga. Daje nam wskazówki, pomaga się poprawiać zespołowi, wskazując właściwy kierunek prac nad bolidem. Wspaniale jest móc z nim współpracować. W przeszłości ścigał się z najlepszymi, jeździł w jednym z najlepszych zespołów, więc jego rola jest bardzo istotna - dodał kanadyjski kierowca.

Stroll zdaje sobie sprawę, że zespół wymaga od niego lepszej formy niż w debiutanckim sezonie, kiedy wyraźnie przegrywał z Felipe Massą. 19-latek jest przekonany, że doświadczenie z ubiegłego roku pomoże mu w lepszej jeździe.

- Nadal jestem młodym kierowcą, wiem, że jeszcze wiele pracy przede mną, ale jednocześnie mam duże pole do poprawy. Zobaczymy na co nas stać, jako zespół, ale czwarta pozycja w klasyfikacji konstruktorów na koniec sezony byłaby świetna - uważa kierowca Williamsa.

Maciej Rowiński z Barcelony

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica wraca do F1. "W Polsce treningi mogą mieć więcej widzów, niż wyścigi"

Czy Robert Kubica zastąpi, ktoregoś z kierowców Williamsa w trakcie sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×