Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MŚ 2014 kobiet: Wielkie ambicje i wielkie powroty - sylwetka grupy A

23 września rozpoczynają się mistrzostwa świata w siatkówce kobiet organizowane we Włoszech. Portal SportoweFakty.pl przedstawia drużyny, które wezmą udział w tym wyjątkowym turnieju.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Włochy (4*) - wszystkie ręce na pokład!

fot. FIVB fot. FIVB
Gospodarz mundialu musi prezentować się godnie, dlatego we Włoszech podporządkowano wszystko temu, by reprezentantki Azzurre wystąpiły w tej wyjątkowej imprezie w jak najsilniejszym składzie. Pierwszym krokiem było powołanie na stanowisko trenera tej kadry Marco Bonitty, który zdobył z rodzimą reprezentacją mistrzostwo świata w 2002 roku. Znany polskim kibicom włoski trener dostał zadanie ściągnięcia do kadry wszystkich najlepszych włoskich siatkarek, także tych, które od lat nie występowały w drużynie narodowej Italii i to niemal mu się udało. Wprawdzie z różnych powodów zabraknie w jego zespole Taismary Aguero czy Lucii Bossetti, ale i tak skład powołany przez Bonittę robi wrażenie. Cel? Tylko jeden: medal mistrzostw świata, a najlepiej złoty.

*miejsce w rankingu FIVB

Kadra Włoch na mistrzostwa świata:

Rozgrywające:
Francesca Ferretti, Eleonora Lo Bianco, Noemi Signorile
Atakujące: Nadia Centoni, Valentina Diouf
Środkowe: Raphaela Folie, Cristina Chirichella, Valentina Arrighetti
Przyjmujące: Valentina Fiorin, Francesca PiccininiAntonella del Core, Caterina Bosetti, Carolina Costagrande
Libero: Paola Cardullo , Monica De Gennaro

Niemcy (9) - próba ognia po latach przygotowań

fot. FIVB fot. FIVB
Długoletnia praca na rzecz Niemec jednego z najwybitniejszych szkoleniowców w żeńskiej siatkówce, Giovanniego Guidettiego, dobrze rokuje w roku mistrzostw świata. Prowadzona przez niego drużyna triumfowała w tegorocznej edycji prestiżowego turnieju towarzyskiego Montreux Volley Masters, a z dobrej strony pokazały się najmłodsze reprezentantki tego kraju. Do tego doszło drugie miejsce w Lidze Europejskiej; wprawdzie w pierwszej dywizji World Grand Prix wicemistrzynie Europy zajęły kiepską, 11. lokatę, ale włoski szkoleniowiec deklarował, że wie, co poprawić w grze podopiecznych, by na włoskim mundialu pokazać się z jak najlepszej strony. O sile tego zespołu stanowić będzie atakująca Małgorzata Kożuch oraz jeden z najlepszych duetów środkowych w Europie, Christiane Furst i Stephanie Karg.

Kadra Niemiec na mistrzostwa świata:

Rozgrywające: Kathleen Weiss, Mareen Apitz
Atakujące: Małgorzata Kożuch, Loiusa Lippmann
Środkowe: Christiane Furst, Stephanie Karg, Wiebke Silge, Jennifer Pettke
Przyjmujące: Maren Brinker, Heike Beier, Jennifer Geerties, Leura Weihenmaier
Libero: Lenka Durr, Lisa Thomsen 

Dominikana (10) - powrót Piratek z Karaibów?

fot. FIVB fot. FIVB
Dominikana nie jest białą plamą na siatkarskiej mapie świata i od lat słynie z napływu młodych siatkarek, triumfujących nieraz na najważniejszych imprezach juniorskich, ale póki co nie może się to przełożyć na regularne dobre występy w dorosłej kadrze. Kadra Marcosa Kwieka w ostatnich latach może się pochwalić sukcesami jedynie w rozgrywkach kontynentalnych, jak tegoroczne złoto Pucharu Panamerykańskiego, natomiast występy w World Grand Prix, Pucharze Wielkich Mistrzyń czy choćby turnieju w Montreux kończyły się przeciętną grą i niesatysfakcjonującym wynikiem. Ambitne Dominikanki liczą na to, że Włochy okażą się dla nich równie pomyślne jak angielski Londyn, w którym na igrzyskach w 2012 roku zajęły 5. miejsce, ale wcale nie jest pewne, czy zespół ze strefy NORCECA poradzi sobie w pierwszej fazie grupowej.

Kadra Dominikany na mistrzostwa świata:

Rozgrywające: Niverka Marte, Rosalin Angeles
Atakujące: Jeoselyna Rodrigues, Gina Mambru
Środkowe: Annerys Vargas, Marianne Fersola, Candida Arias, Yonkaira Pena
Przyjmujące: Bethania De La Cruz, Prisilla Rivera, Brayelin Martinez
Libero: Brenda Castillo, Ana Binet

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/FIVB

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×