Romelu Lukaku grozi dyskwalifikacja. Napastnik Man Utd może opuścić dwa hity

Romelu Lukaku może zabraknąć w dwóch szlagierach Premier League. Belgowi grozi dyskwalifikacja za kopnięcie rywala w meczu z Brighton and Hove Albion (1:0).
Szymon Mierzyński
Getty Images / Harry How / Staff / Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Sędzia Neil Swarbrick nie wychwycił tego incydentu, zarejestrowały go jednak kamery. W drugiej połowie napastnik Czerwonych Diabłów zaatakował w polu karnym gości Gaetana Bonga, kopiąc go w okolice pachwiny.

Football Association zapozna się teraz z raportem arbitra, przeanalizuje zapis wideo i podejmie decyzję o ewentualnej karze.

Romelu Lukaku może nie zagrać nawet w trzech spotkaniach, a to oznaczałoby dla niego absencję w szlagierach Premier League. W najbliższym czasie Manchester United czekają bowiem potyczki z Arsenalem (na wyjeździe) oraz Manchesterem City (u siebie).

Czy Romelu Lukaku powinien zostać zdyskwalifikowany?